Mobil 2 sene önce 0

2016 İlk 6 Ayda Galip Gelen Samsung Galaxy S7 Edge Oldu!

Yayınlanan telefon satış verilerine göre 2016 yılının ilk yarısında en çok satılan telefon olarak birinciliği Samsung Galaxy S7 Edge aldı. Samsung’un başarısı Apple’yi geride bıraktı.

Strategy Analytics tarafından pazartesi günü yayınlanan raporlarda Samsung’un diğer Android cihazları açık ara farkla geride bıraktığı görülüyor. İlk 6 aylık satışlarda Samsung’un 2016 yılı amiral gemi modellerinde birisi olan Galaxy S7 Edge yarı yılı birincilikle bitirdi ve en popüler telefon unvanını kazandı.

Firma tarafindan hazırlanan rapora göre Samsung tarafından 2016 yılının ilk yarısında yaklasik olarak 13,3 milyon adet Galaxy S7 Edge dünyaya dağıtıldı. İlk 6 ay içerisinde bütün Android cihazları baz alacak olursak sadece Galaxy S7 Edge tarafından gelen bu üretim toplam üretimin de %2,3’ünü karşılıyor. Bir zamanlar Samsung’un yaşadığı düşüş Galaxy S7 Edge ile tekrar yükselişe geçti ve firmanın yüzünü güldürmeyi başardı.

iOS tarafına gelecek olursak Apple üretimi iPhone serisi 2016 ilk yarısında, geçen senenin ilk yarısına kıyasla %16’lık sert bir düşüş yaşadı. Apple tarafından gelen toplam iPhone satışı ise 91,6 milyon adet.

Galaxy S7 Edge serisinin bu kadar büyük başarı yakalamasının asıl sebebi ise müşterilerin kavisli ekran cihazlara olan merakı gibi görünüyor. Kavisli ekran sayesinde video ve film izlemenin yanı sıra uygulamalar üzerinde de daha fazla kontrol sağlanıyor ve daha kolay bir erişim sunuyor. Android cihazlar arasinda birinci sırada yer alan Samsung, bunun dışında ilk 5 içinde bütün dereceleri alması ile dikkat çekiyor. Satışlarda alt segment için tasarlanmış Galaxy J2 yaklaşık 13 milyon sevkiyat birimi ile ikinci sıraya geçmiş durumda. Bunun ardından gelen Galaxy S7 ise 11,8 milyon sevkiyat talebi aldı. Tüm Android cihazlara bakacak olursak tüm sevkiyatın %2’sini Galaxy S7 oluşturuyor. Satış sevkiyatı sıralamasının dördüncü sırasında Galaxy J5 bulunurken beşinci sırada ise Galaxy J3 bulunuyor. Böylece Samsung ilk 5 dereceyi de kendi cihazları ile doldurmuş oluyor.

Strategy Analytics firmasının direktörü tarsfindan yapılan açıklamalar ise Samsung’u uyarır nitelikte. Cihazları en çok satanlar listesinde olmamasına rağmen Huawei P9, Vivo X7 ve Oppo R9 gibi sektörün yükselen cihazlarının Samsung’un hemen arkasında olduğunu ifade eden direktör, Samsung’un gelişmelere son hız devam etmesi gerektiğini vurguladı.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir