İOS 2 sene önce 0

9.7 İnç Büyüklüğündeki iPad Pro

Apple, ürettiği yüksek kaliteli ve şık telefon serisi olan iPhone ile büyük bir sempati ve popülerlik kazandı. Haliyle müşteriler de, telefon satın almak istediklerinde tercihlerini ilk olarak iPhone cihazlarından yana kullanıyorlar. Diğer telefonlardan çok farklı bir dizayna sahip olan iPhone telefonları, yaklaşık her yıl yepyeni bir model ile daha anımsanmaya başlıyor. Apple, bugün  düzenleyecek olduğu lansmanda iPhone ile ilgili yeni bir modelin daha tanıtılacağının haberini verdi. Ayrıca bu tanıtımda iPad Pro’nun daha küçük bir ekran boyutuna sahip olan tableti de tanıtılacak. Dolayısıyla bugün tüm teknoloji severlerin gözü kulağı, yapılacak lansmanda olacak.

Bu seride tanıtılacak olan cihazın, S serisinden olması kesinlikle beklenmiyor. Çünkü Apple, alışıldığı üzere S serisi modele sahip cihazlarını her yıl Eylül ayı içerisinde tanıtıyor. Ayrıca iPhone 5’i yetersiz bulan kullanıcıların Apple firmasından vazgeçmemesi için yeni çıkarılacak olan iPhone 5 serisinden olacak ve özellik olarak da oldukça artısı bulunacak. Bu cihaz için beklenilen ekran boyutu 4 inç. Bu boyuttan da anlaşılacağı üzere daha zarif ve daha güçlü bir telefon bizleri bekliyor. Ayrıca kesin gözüyle bakılan bir diğer nokta da 1 GB ram. Bugüne kadar kesinlikle 1 GB ram’den vazgeçmeyen Apple, önümüzdeki S modelinde her ne kadar çift Ram kullanabilecek olsa da bu model için kesinlikle çift Ram kullanılması beklenmiyor.

Bu telefonda, Cortex A9 işlemci bulunacak. Oldukça yeterli, hatta kaliteli sınıfına kayan bu işlemci ile istediğiniz işlemleri telefonunuz üzerinden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Kamera olarak da, en son iPhone 6’da kullanılan 12 MP’lik haznenin kullanılacağı kesin. Bu kamera ile 4K görüntü kalitesinde olan görsel ve videoların çekilip çekilemeyeceği de büyük bir merak konusu. Bu ürünlerin depolama özellikleri, sırasıyla 16-64 ve 128 GB olacak. Size ve işinize hangi depolama daha uygunsa, telefonunuzu da bu şekilde seçebilirsiniz. Ayrıca kesin gözüyle bakılan bir diğer nokta da, bu cihazın diğer iPhone cihazlarına göre daha ucuz olma ihtimali. Çünkü Apple, bu ürün ile amiral gemisi değil pazarda ciddi bir satış payı hedefliyor.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir