Tanıtım&Sponsor 2 sene önce 0

Acemi Askerlik Yerlerini Sorgulayın

Bilindiği üzere askerlik iki temel aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak askerler acemi birliklerinde farklı sürelerde eğitim görürler. Bu eğitim sonrasında usta birlikleri için ikinci atamaları gerçekleştirilmektedir. Askerlik işlemleri için şubeye başvuruda bulunan kişiler, atanacakları acemi birlikleri ve celp dönemleri için beklemeye başlarlar. Bu bilgiler açıklandıktan çok kısa bir süre sonra da kişiler askerlik için birliğe teslim olurlar. Bu aşamada acemiliğini yapacakları birlikler kişiler için son derece önemlidir. Acemi Askerlik Yerleri büyük bir kısım için ustalık eğitimini de alacakları yer olacaktır. Bu durumda tüm askerlikleri boyunca kalacakları şehrin ve birliğin belirlenmesi işlemi son derece heyecan vericidir. Bu aşamada kişiler ülkemizde yer alan acemi askerlik yerleri konusunda araştırmalara başlarlar. En uygun ve en elverişli birliğin belirlenmesine çalışılır. Ancak her ne kadar kişiler kendilerine göre en uygun birliği belirleseler de kurada çıkacak olan şehre gideceklerdir ve bunu değiştirme hakları bulunmaz.

Askerlik yeri sorgulama işlemi birliğe teslim olunacak tarihten 1-2 hafta öncesinde yapılmaktadır. Eğer ilk celp döneminde gidecekseniz birliğe teslim olmak için yalnızca bu kadar bir süreniz olur. Bu 1-2 haftalık süreç içerisinde istenilen tüm eşyaların ve belgelerin hazırlanması gerekir. Aksi takdirde birliğe teslim olduktan sonra kişiler büyük bir problem yaşarlar. Acemilik eğitimi için geldikleri birliklerde ürünlerin bazıları temin edilebilmektedir. Ancak alınmamış ürünler acemilik birliğinden de temin edilemiyorsa bu ürünler ancak çarşı izninde alınabilecektir. Askerlik Yeri Sorgulama işleminde birlikler belli olduktan sonra kişiler birliğin bulunduğu şehri araştırmaya başlarlar. İlk olarak şehre ulaşım ve iklim şartları incelenir. Yapılan alışverişlerde iklim şartları da son derece önem kazanacaktır. Bunun yanı sıra hangi mevsimde gideceğiniz de önemli bir kriterdir. Tüm bu bilgiler internet üzerinden rahatlıkla bulunabilir.

İnternet üzerinde güvenilir bir site arayan kişiler genellikle www.askerliksorgulama.com sitesinde karar kılarlar. Bu site üzerinde askerlik konusunda aradıkları tüm sorulara cevap bulabilirler. Acemilik eğitimlerini alacakları birlik belli olduktan sonra siteye giren kişiler, birlik hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilirler. Birliğin telefon numarasından adresine ve bölgenin sunduğu şartlara göre araştırma yapılabilir. İlk olarak birliğe ulaşım konusunda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği de açıklamalarda belirtilmektedir. Sonrasında birliğin içyapısı hakkında açıklamalar yer alır. İçerisinde askerlere sunulan imkânlar, girişte istenen eşyalar ve sonrasında gerçekleşen ustalık birliği atamaları hakkında birçok bilgi sitede yer almaktadır. Bu bilgilerin tamamı güvenilir kaynaklardan elde edilmiştir.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir