Bilgisayar 3 sene önce 0

Adblock Ne Kadar Tehlikeli?

İnternet sitelerinde bulunan reklamları engellemek amaçlı kullanılan Adblock yazılımında yeni bir tehlike ortaya çıktı. Detayları öğrenmek için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

İnternet sitelerindeki sıkıcı ve sitenin her bölümünde bulunan ve insanın içini bunaltan reklamlardan kurtulmak isteyenlerin  kullanılan Adblock eklentisi bazı reklamları engelleyemiyor. Engelleme yapılamayan bu reklamlar Anti- Adblock scriptleri ile yapılıyor.

Reklam analiz firması olan PageFair‘in yaptığı araştırmaya göre Adblock uygulaması kullanan ve reklamları görmek istemeyen kullanıcılarını Anti-Adblock Script‘i kullanarak zararlı yazılımlara maruz bırakıyor. Bu şekilde yapılan reklamlarda Malware olduğu ve kötü niyetli Javascript kodları sayesinde hackerlar kişisel bilgilerinize ulaşmanın yanı sıra kendi tracker sistemleri ile internet ağınızı rahatlıkla izleyebiliyor.

F-secure programının kötü amaçlı olan Javascript ile yazılmış Anti-Adblock script reklamlarını tespit ettiği ve bunları engellediği bildirildi.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir