Mobil 2 sene önce 0

Akıllı Telefon Piyasasının Mükemmel Ekrana Sahip Samsung S7 Edge’si Tahtına Veda Etti


Dünyaca bilinen DisplayMate firması, akıllı telefonların ekran özelliklerini birbiri ile kıyaslayarak her yönü ile mükemmel ekrana sahip telefonu her sene belirliyor. Geçen senenin tartışmasız galibi Samsung Galaxy S7 Edge, yeni sonuçlar ile malesef tahtına veda etti. Peki, en iyi ekran unvanına sahip yeni telefon hangisi?

Samsung tarafından geçtiğimiz sene üretilen Galaxy S7 Edge, taşıdığı SUPER AMOLED ekranı sayesinde senenin tartışmasız en iyi ekrana sahip telefonu seçilmişti. Yolunu SUPER AMOLED ekran üzerine devam ettirmeyi planlayan Samsung başarılara imza atmayı sürdürüyor. Geçen sene üretilen Galaxy S7 Edge, her ne kadar tahtına veda etmiş olsa da yeni kazanan da yine Samsung tarafından üretilen bir başka SUPER AMOLED ekrana sahip Samsung Galaxy Note 7 Edge.

Güney Kore merkezli Samsung’un SUPER AMOLED teknolojisi ile aldığı büyük başarılar firmanın doğru bir yolda olduğunu kanıtlıyor. Bu başarı sadece teknik incelemelerde değil yıllık satışlarda da kendini gösteriyor. Öyle ki bu senenin en çok tercih edilen telefonu da Samsung S7 Edge oldu. Böylece firma her yönden kazanç sağlamaya devam ediyor.

DisplayMate tarafından detaylı gerçekleştirilen ayrıntılı incelemeler sonucu Galaxy Note 7 Edge, piyasanın en iyi ekrana sahip telefonu seçildi.

Peki, Samsung Galaxy Note 7 Edge bu başarısını nereden alıyor?

Yapılan araştırmalar ekranın her özelliğini ölçecek nitelikte. 5.7 inç ekran boyutuna sahip telefonun SUPER AMOLED ekranı kullanıcıya Quad HD çözünürlük kalitesinde bir deneyim sunuyor. Aslına telefonun birinci olmasının iki temel özelliği bulunuyor.

Note 7’nin ekranında diğer telefonlara fark atacak sinema modu, fotoğraf modu, uyarlanabilir mod ve temel mod olmak üzere dört farklı mod bulunuyor. Bu modlara ek olarak telefonun ekranına mavi ışık filtresi de eklenmiş durumda. Geliştirilen SUPER AMOLED teknolojisi sayesinde ekranın renk gamı bu zamana kadar üretilen diğer telefonlardan daha fazla çeşitlilik sunuyor. Kontrast ve ekran parlaklık ayarı ise mükemmel seviyede ayarlanmış.

Telefonun bir diğer övgüyü hak eden kısmı ise cihaz ekranının nit düzeyi. Galaxy Note 7’den önce akıllı telefonlarda ölçülen en yüksek nit seviyesi 855 nit ile Galaxy S7’deydi. Ancak Galaxy Note 7 çıtayı 1048 nit seviyesine çıkarmayı başardı.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir