Android 2 sene önce 0

Akıllı Telefonlar İçin Yaz Saati Uyarısı

27 Mart’a bildiğimiz gibi saatler ileri alınacak.Mobil iletişim Araçları ve İş Adamlar derneği yani (MOBİSAD) derneğinin Yönetim Kurulu başkanı olan  Sinan Ekşi kış saati uygulamasının bitmesiyle ve 27 Mart’a yaz saati uygulamasına geçmeden önce telefon kullanıcılarına otomatik ayarı seçmelerini önerdi.

 

Yönetim kurulu başkanı Sinan Ekşi yapmış olduğu açıklamada,yaz saati uygulaması 26 Mart(Cumartesi) gününü 27 Mart (Pazar) gününe bağlayan gece saatlerin 1 saat ileri alınarak yaz uygulamasına geçileceğini belirti ve telefon kullanıcılarının bu tarihi beklemesine gerek kalmadan otomatik saat ayarlarını aktif etmelerini veya düzenlemelerini önerdi.

 

Geçen yıl yani 2015 yılında yaz saati uygulaması 26 Ekimde son bulduğunu anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi,2015’de seçim olduğundan dolayı  2 hafta 8 Kasıma ertelediklerini hatırlattı.Bu zorunlu olan uygulama nedeniyle bazı mobil telefonlarda . tarihlerde ve saatlerde sıkıntı yaşandığını söyleyen Sinan Ekşi ‘’Bunun üzerine binlerce akıllı telefon kullanıcılarının saat ve tarih menüsünde otomatik ayarı iptal ederek manuel olarak saatlerini ayarlamışlardı.27 Mart yani Cumartesiyi Pazara bağlayan gecede  saatler ‘’1’’saat ileri alınarak yaz uygulamasına geçileceğini söyledi ve akıllı telefon kullanıcılarının saat ve tarih menüsü ayarlarından otomatik yapmalarında fayda olacağını belirti.

 

Yaz saati uygulamasının başlangıç ve bitiş tarihlerinde herhangi bir manuel yapacağımız işleme gerek duymadan ‘’otomatik ayar’’ açarak hiç bir şeye dokunmadan akıllı telefonun kendisini ayarlamasını sağlayabiliriz. Ayrıca Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi 27 Mart Pazar günü işe gidecek olan vatandaşların saatleri ileri almayı unutsa bile herhangi bir sorun yaşanmayacak telefonlar kendini ayarlayacak iş veya evdeki saatleri ayarlamayı unutsak bile telefonlarımız bizi saatlerimizi ayarlamamıza teşvik edecek.

 

Otomatik tarih ve saat dilimi herhangi bir işleme gerek duymaz sistem üzerinden bilgi alarak kendi ayarlar yani otomatik saat dilimini açmayı unutmayınız arkadaşlar.

 

Otomatik Saat Dilimi Nasıl Yapılır?

1-İlk başta android telefonlarımızda Ayarlar bölümüne tıklıyoruz.

2-Tarih ve Saat seçeneğine tıklıyoruz.

3-Tarih ve Saat seçeneğine tıkladıktan sonra Karşımıza Çıkan ‘’Otomatik Tarih ve Saat’’ seçeneğini işaretliyoruz.

4-Samsung S3 modelinde sizlere göstermeye çalıştık;

wewer

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir