Mobil 2 sene önce 0

Akıllı Telefonum Benim

      Bu yazımda akıllı telefonlar ve bu telefonlar hakkında bilinmesi gerekenlere değineceğim. İlk olarak konuya detaylı bir giriş yapmadan akıllı telefon nedir sorusuna cevap arayalım. Bundan 10 yıl öncesine gidersek kullandığımız telefonlar her işimizi göremeyebiliyordu. Bazı telefonlardan sadece arama ve mesaj atabiliyorduk. Ama şimdi öyle mi?  İşte akıllı telefon da burada devreye giriyor.  Eskiden kullandığımız sıradan cep telefonlarına kıyasla çok daha ileri düzeyde işlem yapan ve işletim sistemine sahip, çok sayıda uygulamayı çalıştırabilen telefonlara biz akıllı telefon diyoruz.

      Bu gün neredeyse akıllı telefonlarla yapamayacağımız işlem kalmıyor. Bu gün akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemleri denince akla ilk olarak Google’ın ürettiği Android ve Apple firmasının bir ürünü olan IOS gelmektedir. Bu mobil işletim sistemleri sayesinde akıllı cep telefonlarda bulunmayan esneklik, özellik ve uygulama sayısını akıllı telefonlara aktarır.

      Mobil işletim sistemleri üzerine yapılan mobil uygulamalar sayesinde alışverişten eğlenceye, bankaların mobil uygulamalarına kadar akla hayale gelmeyecek kadar akıllı telefonunuza mobil uygulamalar ve oyunlar indirebilirsiniz. Akıllı telefonlar dünyası her geçen gün büyüyor insan artık bu büyüme hızına yetişmekte zorlanıyor. Bunun nedeni hiç şüphesiz gelişen teknoloji ve akıllı telefon piyasasında çok fazla firmanın yer alıyor olmasıdır. Artık bu piyasa da sadece büyük güçler dediğimiz Apple ve Samsung firmaları yer almıyor. Bu firmalar gibi belki de daha ucuza fiyat ve performans telefonları üreten firmalar çıkmaya başladı. Bu büyüme ve firmaların pay kapma yarışına bağlı olarak dünya da akıllı telefon piyasası her geçen gün büyümeye başladı. Teknolojice ekibi olarak akıllı telefonlar hakkında bilmedik istediğiniz her şeyi, akıllı telefon incelemeleri ve akıllı telefonlar ile ilgili haberleri güçlü editör kadrosuyla sizler sizler için takip ediyor ve sizler için yazıyoruz. 

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir