Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi en son büyük değişimi Android Öne ile geçirmişti. Karşımıza çıkmaya hazırlanan Android 7.0 Nougat, bu yargıyı kırmak için geliyor. Peki, Android 7.0 Nougat ne gibi değişiklikler ile sahneye çıkacak?

Cihazlara güncelleme yapma konusunda Apple ve iOS kadar hızlı olamayan Android cephesinde yeni sürüm sabırsızlıkla bekleniyor. Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile açıklanan bilgiler doğrultusunda birçok değişim ile karşılaşacağımız söz konusu. Henüz Android 7.0 ile çıkacak olan cihazların listesi elimize geçmemiş olsa bile bu işletim sisteminden en çok etkilenecek cihazlar hiç kuşkusuz ki Google’nin kendi üretimi Nexus telefonlar olacak. Apple’nin kendi cihazları üzerinde hızlı bir şekilde güncelleme yapmasının en büyük nedeni iPhone serisinin de iOS serisinin de üreticisinin kendisi olması. Fakat Samsung tarafından düşünürsek öncelikle yeni Android sürümü Google tarafından dağıtılması gerekiyor. Bunun ardından Samsung bu sürümü kendi cihazlarına göre optimize ediyor ve bu işlemler de süreci birkaç ay uzatıyor. Ancak Nexus telefonların kendi üreticisi olan Google işletim sistemi konusunda daha şanslı.

Google tarafından açıklanan bilgilere göre firma Nexus cihazlar için çıkacak Android 7.0 Nougat üzerinde son rötuşları yapıyor. Bu da gösteriyor ki önümüzdeki günlerde Nexus kullanıcılarını Android 6.0 Marshmallow sürümünden Android 7.0 Nougat sürümüne doğru bir yolculuk bekliyor. Google tarafından resmen açıklanmayan ancak yapılan birkaç sızıntıya göre yayınlanacak olan kullanıcı arayüzünde önceki modellerde kullanıma açık olmayan birkaç yeni özellik de bizleri bekliyor.

Peki, Android 7.0 Nougat güncellemesi Nexus cihazlar üzerinde ne gibi etkilere neden olacak? İşte, gelen sızıntılar.

Uygulama listesi için bulunan düğme alt bölmeden kaldırılacak ve kullanıcılar bu bölmeye kaydırma hareketi ile ulaşacak.

Telefonun giriş bölgesinde bulunan ve geniş bir yer kaplayan Google‘de arama seçeneği ana menüden kaldırılmış durumda.

Nexus cihazların giriş ekranında bundan böyle kaldırılamayacak bir Takvim uygulaması bulunacak. Bu uygulama telefonun 1. menü ekranında ve en üstte bulunacak.

Daha önceden Nexus cihazlar ana sayfalar arasında hangisine olduğumuzu göstermek için noktalar kullanıyordu. Bu noktalar çizgiler ile değiştirildi.

Google üretimi Nexus’lar bundan sonra Google Asistan programı ile daha fazla etkileşim içinde olacak. Geri bildirim ve yardım işlemleri bu sayede hızlanacak.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir