Android 3 sene önce 2

Android’de Bulunan Zararlı Yazılım

Google Play’de yer alan bir uygulama, izinsiz olarak telefon hakimiyetini ele geçiriyor ve izinsiz bir şekilde mesajlar atmaya başlıyor, telefon faturanızın kabarık gelmemesi için haberimizi okuyabilirsiniz.

android-virus

Android platformu denetimsizliklerden dolayı yine kötü anıldı. Güvensiz bir işletim sistemi olarak yankı buldu. Google Play‘de bulunan Nintendo Emülatör uygulaması oyunları oynatabilmek adına Paypal‘dan 0.29 veya 0.49 dolar ödeme yapılmasını istiyor. Ödeme işleminin ardından kullanıcıların cihazlarına otomatik olarak kötü amaçlı yazılım indiriliyor.

Bu kötü amaçlı yazılım aktif olduğu andan itibaren izinsiz olarak SMS göndermeye başlıyor. İşin ilginç tarafı ise Android virüs tarayıcılarının bu kötü amaçlı yazılımı tespit edememesi. Kullanıcıların faturalarında çok büyük bir kabarıklı olduğu aşikar. Bakalım Google nasıl bir önlem alacak.

{yonetici}

“Android’de Bulunan Zararlı Yazılım” üzerine 2 yorum

  1. Tevfik Aktunç dedi ki:

    Aslında iyi olur, benim her ay yenilenen paketim var (faturasız) 2 gb internet 500 dk konuşma ve 1.000 sms her yöne ve her ay 1 gb internetim ve 1.000 sms’im boşa gider. İndirsemde smsleri mi bitirse, hiç olmazsa zoruma gitmez 🙂

    1. Alican Kösedağ dedi ki:

      Denemesini yapıp deneyimini bizimle paylaşabilirsin 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir