İOS 2 sene önce 4

Apple 1 Ocak 1970 Sorunu!

iPhone’da öyle bir sorun ortaya çıktı ki, yok artık diyeceksiniz, iPhone’lar da tarihleri 1 Ocak 1970 yaptığınızda cihazınız kilitlenebilir… Ayrıntılar haberimizin devamında.

Bu sorunu kimin ortaya çıkardığını bilmiyoruz ama bu sorun kullanıcıların büyük tepkisini çekmiş durumda. Son zamanlarda yazılımsal sorunlar ile karşı karşıya kalan Apple bu sorun hakkında da bir açıklama yaptı.

Sorun şu ki, cihazlarınızda tarihi 1 Ocak 1970 olarak ayarladığınızda iPhone cihazınız kilitleniyor ve kullanılmaz hale geliyor.

Bu hata için ; “Bu hatayı kabul ediyoruz ve önümüzdeki güncelleme ile birlikte bu hatanın giderilmesi için gerekli yazılımsal iyileştimeyi yerine getiriyoruz” şeklinde açıklama yapan Apple, denemek için bile olsa bunu kullanıcıların denememesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca telefonlarını yeni bir ürün ile değiştirmek için bunu deneyen kullanıcılara da “Değişim yapılmayacağının sadece yazılım güncellemesi” yapacaklarını söyledi. Yani cihazımı değiştirirler düşüncesi ile kesinlikle cihazınızın tarihini bu şekilde değiştirmeyin. Telefonunuz  sadece servise gider ve sizde bu süre zarfında cihazınızı beklersiniz.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir