İOS 2 sene önce 4

Apple Pay, Çin’de Başlıyor!

Apple’ın mobil ödeme sistemi olan Apple Pay, her geçen gün farklı ülkelerde kullanılmaya başladı. Sırada Çin ve Fransa var.  Her geçen gün gelişen teknoloji dünyasında en büyük bankalar  ve en büyük markalar Apple Pay’a destek veriyor. Detaylar için haberimizi okuyabilirsiniz.

Apple‘ın mobil ödeme sistemi olan Apple Pay, Apple sahiplerinin kredi kartlarını mobil cihazlarına tanımlayarak alışveriş yapmalarını sağlayan bir ödeme sistemi. Kullanıcılarının hem online hemde fiziksel olarak alışveriş yapmalarını sağlayam Apple Pay ile kredi kartlarına ihtiyaç duyulmuyor. Apple Pay‘ın rakiplerinden ayıran diğer bir özellik, Dünyanın en büyük marka ve bankalarının Apple Pay‘a destek vermesiyle başladı.

Apple Pay, geçtiğimiz yıl Amerika ve İngiltere’de kullanılmaya başlamıştı. American Express ile yapılan anlaşma doğrultusunda da Kanada ve Avustralya‘da da kademeli olarak kullanılmaya başladı ve önümüzdeki günlerde de Çin’de kullanımına başlanacak.

Dünya’nın en kalabalık ülkesi olan Çin’de Apple Pay‘ın kullanılacak olması rakiplerini ciddi şekilde düşündürmeye başladı. Çin‘de kullanımla beraber bu sistemin daha da büyüyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Edinilen bilgilere göre de 2016 yılında Almanya, Fransa gibi ülkeler başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde Apple Pay mobil ödeme sistemini görebileceğiz.

Ülkemizde ise Apple Pay ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmış değil.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir