İOS 2 sene önce 4

Apple Pay, Çin’de Başlıyor!

Apple’ın mobil ödeme sistemi olan Apple Pay, her geçen gün farklı ülkelerde kullanılmaya başladı. Sırada Çin ve Fransa var.  Her geçen gün gelişen teknoloji dünyasında en büyük bankalar  ve en büyük markalar Apple Pay’a destek veriyor. Detaylar için haberimizi okuyabilirsiniz.

Apple‘ın mobil ödeme sistemi olan Apple Pay, Apple sahiplerinin kredi kartlarını mobil cihazlarına tanımlayarak alışveriş yapmalarını sağlayan bir ödeme sistemi. Kullanıcılarının hem online hemde fiziksel olarak alışveriş yapmalarını sağlayam Apple Pay ile kredi kartlarına ihtiyaç duyulmuyor. Apple Pay‘ın rakiplerinden ayıran diğer bir özellik, Dünyanın en büyük marka ve bankalarının Apple Pay‘a destek vermesiyle başladı.

Apple Pay, geçtiğimiz yıl Amerika ve İngiltere’de kullanılmaya başlamıştı. American Express ile yapılan anlaşma doğrultusunda da Kanada ve Avustralya‘da da kademeli olarak kullanılmaya başladı ve önümüzdeki günlerde de Çin’de kullanımına başlanacak.

Dünya’nın en kalabalık ülkesi olan Çin’de Apple Pay‘ın kullanılacak olması rakiplerini ciddi şekilde düşündürmeye başladı. Çin‘de kullanımla beraber bu sistemin daha da büyüyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Edinilen bilgilere göre de 2016 yılında Almanya, Fransa gibi ülkeler başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde Apple Pay mobil ödeme sistemini görebileceğiz.

Ülkemizde ise Apple Pay ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmış değil.

{yonetici}

“Apple Pay, Çin’de Başlıyor!” üzerine 4 yorum

 1. mahir dedi ki:

  Zaten cok gec bile kaldi bir sey tutunca ardi sira bir cok urunde pesinden geliyor

  1. Alican Kösedağ dedi ki:

   Merhaba,

   evet biraz geç geliyor ama muhtemelen tutacak bir ürün.

 2. ali dedi ki:

  Apple, Çin’deki pazar payına güveniyor olabilir. 2015 ikinci çeyrek verilerine göre iOS‘un Çin’deki pazar payı yüzde 20,1

  1. Alican Kösedağ dedi ki:

   Merhaba,

   evet bu nüfusa bağlı olarak da değişiyor tabi ki.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir