Teknoloji Haberleri 2 sene önce 0

Avukat Robot Geliyor

Teknoloji tabirinin ucu bucağı ciddi bir ölçüde açılmış durumda. Öyle ki günlük hayatta karşımıza çıkan güncel teknolojik unsurlar, gerçekten akıl almaz sistemlere sahip. İşte robot Ross da bu ilginç ürünlerden sadece bir tanesi.

Günlük hayatımızda da çeşitli noktalarda elektronik robotlar ile karşılaşmamız mümkün. Her ne kadar gündelik yaşamımızda pek alışık olmasak da çeşitli geliştiricilerin yaptığı çalışmalara tanık olabiliyoruz. Amerikan teknoloji enstitüsü de bu konuda yaptığı çalışmalar sonucunda belki de dünyanın en zeki robotunu oluşturmuş. Öyle ki bu robot, ülke içerisindeki çeşitli duruşmalara katılacak ve bu duruşmalardaki görüşünü avukatlara detaylı bir şekilde bildirecek.

Aslına bakılacak olursa, bu robotun tam anlamıyla bir avukat olduğunu söylemek kesinlikle mümkün değil. Çünkü bu robot, mahkeme salonlarında bulunmayacak. Sadece ülke içerisindeki çeşitli avukatlara, dosyaların içeriğini sesli bir şekilde aktaracak. Bu sayede ülkedeki icra ve iflas işlemlerinin çok daha hızlı bir şekilde çözülebileceğini vurgulayan Amerikan Hukuk Bürosu, bu robotu daha da geliştireceklerini ve çok daha iyilerini ortaya koyacaklarını belirtti.

Robot, yaklaşık 1 hafta içerisinde işleme geçerek ülkedeki yaklaşık 50 avukata yardımcı olmaya başlayacak. Robotun ne kadar etkili olup olmayacağı da kesinlikle tartışılabilir noktalardan bir tanesi. Robotun gelişiminde büyük rol oynayan firmalardan birisi de, teknoloji ve sanal sunucu sektörünün eskilerinden olan IBM. Ülkede bu şekilde girişimlerin olmasından büyük bir memnuniyet duyduklarını dile getiren IBM sözcüsü, ilerleyen zamanlarda buna benzer projeler olursa seve seve yardımcı olacaklarını söyledi. Amerika’nın en büyük hukuk firması olan bu şirketin ise daha çok ileriye dönük planları var. Bu robota yapay zeka kazandırmak isteyen firma, bu sayede avukat ihtiyacını azaltarak çok daha makul fiyatlar ile iş yapabilecek.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir