Tanıtım&Sponsor 2 sene önce 0

Bebek Arabası

Bebek Arabası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm anne ve baba adayları bebeklerini kucaklarına alacakları günü büyük bir heyecan içinde beklerken, aynı zamanda telaşlı bir hazırlık süreci içerisine de girerler. Bu hazırlık sürecinde en çok kafa karıştıran ve bütçeyi zorlayan noktalardan biri ise, bebek arabası ve aparatlarıdır. Kafa karıştırıcı olmasının sebebi ise, piyasada birçok farklı markanın bulunması ve her markanın farklı model seçenekleri sunmasından kaynaklanır. Üstelik bebek arabalarının fiyat skalaları oldukça geniş bir aralıktadır ve bu da hangi modelin daha iyi ve fiyatını hak ettiği konusunda daha çok kafa karıştırıcı olur.

Aracın Fonksiyonları ve Güvenlik Özellikleri Dikkate Alınmalı

Bebek arabası alırken ebeveynler ilk olarak, aracın kendi kullanabilecekleri şekilde olmasına dikkat etmelidir. Örneğin çok ağır bir araba taşıması zor olacağından; dışarıya çıkmak zamanla bir işkence halini alabilir. Bunun dışında aracın tekerlerinin 360 derece dönebiliyor oluşu ve arka tekerlerin fren sisteminin bulunması da bebeğin güvenliği açısından oldukça önemlidir.

Kötü hava koşularından bebeği korumak için mutlaka aracın tentesinin, yağmurluk ve rüzgârlığının olmasına, aracın içerisinde bel desteğinin ve birçok farklı bölümden takılabilen emniyet kemeri bulunmasına, aracın tek bir hamlede katlanılabilirliğine ve birkaç kademeli yatış pozisyonunun bulunmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca kolaylık sağlaması açısından, bebeğin yattığı kumaşın çıkarılıp yıkanabilir olması da oldukça önemlidir. Alt kısmında gerekli eşyaların koyulabileceği bir alanın bulunması, arabanın yeterliği ağırlığı taşıyabilecek kapasitede ve kumaşın kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Bebek arabası hakkında daha fazla bilgi ve model seçenekleri için http://www.bilio.com/bebek-arabasi-c3919 adresi ziyaret edilebilir.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir