Mobil Uygulamalar 2 sene önce 0

BlackBerry’de WhatsApp Tarih Oluyor!

Kendi işletim sistemini kullanan BlackBerry, bir türlü istediği başarıyı yakalayamayınca WhatsApp’tan da darbeyi aldı. WhatsApp BlackBerry’den desteğini çekiyor. İşte detaylar.

whatsapp-blackberry-classic-screenshot

Akıllı telefon pazarında Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemleri dışında farklı bir işletim sistemini rakip olarak görmeyen WhatsApp, en başta BlackBerry olmak üzere yazılımsal desteğini keseceği işletim sistemlerini duyurdu.

Aylık bir milyardan fazla kullanıcısı olan ve bu yıl yedinci senesini kutlayan WhatsApp, Nokia S40, Nokia Symbian S60 ve BlackBerry gibi kendi işletim sistemini kullanan cihazlardan yazılımsal olarak desteğini çekeceğini açıkladı.

Normal kullanıma devam edilecek bu cihazlarda artık yıl sonu itibariyle WhatsApp’dan güncelleme alınamayacak.Ayrıca WhatsApp’ın  BlackBerry 10 işletim sistemini’de  yazılımsal destek alınamayacak cihazlar listesine eklemesi büyük bir tepki topladı.

whatsapp-android-e1441334577402-930x704

Nokia’nın eski işletim sistemleri gibi büyük pazara sahip cihazları etkileyecek olan bu açıklama ve duyurular hakkında resmi açıklama yapan WhatsApp, WhatsApp uygulamasını kullanmaya devam etmek için kullanıcıların daha iyi bir yol tercih etmelerinin gerektiğini bildirdi. Herhangi bir çözüm önerisinde bulunmadan kullanıcıları diğer işletim sistemini kullanmaya iten bu açıklamalar ve sert tavır hakkında kullanıcıların nasıl bir tepkide bulunacağı merak konusu.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir