Teknoloji Haberleri 3 sene önce 0

Buzdolabı Hackleyerek Kişisel Bilgilere Ulaştılar!

Hackerlar Samsung’a ait bir buzdolabını hackleyerek kişisel bilgilere ulaştılar. Araştırma yapan yetkililer bazı güvenlik açıklarına ulaştılar. Detaylar haberimizde.

Nasıl olur demeyin. Hackerlar Samsung‘a ait buzdolabını hackleyerek kişisel bilgilere ulaştılar. Akıllı fırınlar, televizyonlar, buzdolapları öyle görünüyor ki artık bu şekilde absürd olaylarla daha çok karşılaşacağız.

Hayatımızı kolaylaştıran bu akıllı cihazlar bazı durumlarda kişisel bilgilerimizin çalınmasına sebep oluyor. Samsung‘a ait bir buzdolabındaki güvenlik açıkları araştırmacıların dikkati sayesinde tespit edildi ve üzerinde çalışmalara başlandı.

Bu yıl satışına başlanan Samsung‘a ait  RF28HMELBSR kodlu akıllı buzdolabında üzerinde takvim bulunan not yazılabilen ve çeşitli özelliklere sahip bir ekran bulundurmakta.

Araştırmacıların ortaya çıkardığı bu olayda buzdolapları sahte güvenlik sertifikaları kullanılarak çok rahat bir şekilde hacklenebiliyor. Bu yüzden de buzdolabı üzerine girdiğiniz notlar,bilgiler,planlamalarınız kötü amaçlı kişilerin eline geçebiliyor.

Durum gerçekten ciddi arkadaşlar. İnsan buzdolabında ne tür bir bilgi saklar demeyin. Android ile uyumlu olan bu buzdolapları hacklenerek sizin şifrelerinizi ve Google takvim uygulamalarınızı ele geçirebiliyorlar. Bu sayede Gmail şifreniz bile çalınma tehlikesi ile karşı karşıya kalabiliyor.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir