Genel 2 sene önce 0

Çamaşır Makinelerinde Elektriksel Arızalar ve Çözümleri

Günümüz modern teknolojisiyle birlikte artık yaşamın her alanında pratik ve kaliteli çözümlerden yararlanılabiliyor. Özellikle son yıllarda hızla gelişen beyaz eşya teknolojisiyle birlikte evlerde hemen hemen her konuda teknolojik çözümlerden yararlanılabiliyor ki bu alanda çamaşır makineleri ön plana çıkıyor. Bosch çamaşır makinesi modelleri üstün teknolojileri e dayanıklı yapılarıyla birlikte evlerde çok daha kaliteli ve pratik bir şekilde çamaşır yıkama şansı veriyor. Ancak her ne kadar ileri nesil teknoloji ve kaliteli malzemelere sahip olsa da mekanik bir sistem olan Bosch çamaşır makinesi modelleri zaman içerisinde çeşitli arızalanmalar ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu arızalanmalarda Ataşehir Bosch Servisi profesyonel çözümler sunarak, çamaşır makinesinin ilk günkü performansına ulaşmasını sağlıyor.

 

Bsch markalı çamaşır makinelerinde yaşanabilen arızalar mekanik ve elektriksel olabilir. Bu iki arızalanma türünde de deneyimli Maltepe Bosch Servisi ekiplerince hızlı, modern ve kaliteli onarım uygulamaları gerçekleştiriliyor. Bosch çamaşır makinelerinde bulunan ileri nesil teknolojilere dair uygun altyapı ve bilgi ile çok daha kısa süreler içerisinde arızanın tespiti ve onarımı gerçekleştirilebiliyor.

 

Bu kapsamda Bosch çamaşır makinesinde arızalanma meydana gelen kişilerin öncelikli olarak çamaşır makinesinin fişinin prizden çekilmesi ve su musluğunun kapatılması gerekmektedir. Daha sonra Sancaktepe Bosch Servisi merkezine ilgili arızayla ilgili başvuruda bulunulması gerekiyor. Kısa sürelerde adrese gelen teknik ekipler tarafından Bosch çamaşır makinesindeki arızanın tespiti için gerekli inceleme ve testler gerçekleştirilir ve arızanın mekaniksel mi yoksa elektriksel mi olduğu tespit edilir. Buradaki arızalanmanın her iki açıdan da olma ihtimali de bulunmaktadır.

 

Bosch çamaşır makinelerinde elektriksel arızalanmalarda;

 

-Su giriş ventilleri

-Röle ve parazit kondansatörü

-Program cihazı

-Sensör, termistörler ve su seviye anahtarı

-Termostat ve termikleri

-Isıtıcı (rezistans)

-Pompa motorları

-Yıkama motoru parçaları tek tek kontrol edilerek arızanın hangi parçadan kaynaklandığı tespit edilir. Arızanın tespitinin ardından bu parçaların değişimi gerçekleştirilir. Daha uzun süreli dayanıklılık ve ilk günkü performans için Bosch çamaşır makinesindeki parça değişimleri doğrudan Bosch orijinal yedek parçalar aracılığıyla gerçekleştirilir. Böylelikle çamaşır makinesinde sürekli arızalanmalar ile karşı karşıya kalarak hem makineyi verimli kullanamama hem de ek servis maliyetleriyle karşı karşıya kalınmaz.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir