Genel 2 sene önce 0

Çamaşır Makinesi Devamlı Su Alıyor ve Yıkama Yapmıyor

Beyaz eşya teknolojileri çok uzun yıllardır insanların yaşam alanlarının en temel parçalarından birisidir. Çağın teknolojik gelişmeleri ışığında fonksiyon ve çalışma prensiplerine göre çeşitlenen modellerin bulunduğu beyaz eşya dünyasında merdaneli çamaşır makinelerinden, ileri nesil teknolojilere sahip olan çamaşır makinelerine doğru bir gelişim süreci yaşanmıştır. Günümüz modern çağının en üstün donanım özelliklerini ürünlerinde kullanan Arçelik’in ileri nesil teknolojisiyle hem çevreyi koruyan hem de yüksek performans sunan çamaşır makinesi modelleri bulunuyor.

 

Farklı kapasite ve çalışma performansına/gücüne sahip olan Arçelik çamaşır makineleri üstün teknolojilere sahip olsa da mekanik bir sistem olması zaman içerisinde çevresel etmenler veya kullanım yoğunluğu gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak arızalanmalar ile karşı karşıya kalabilir. Bu noktada özellikle Sancaktepe Arçelik Servisi merkezine gelen başvurularda en sık karşılaşılan arıza çamaşır makinesinin devamlı su alıyor olması ve yıkama programı aşamasına geçiş yapmamasıdır.

 

Arçelik çamaşır makinelerinde karşılaşılan bu sorun oldukça ciddi bir sorun olduğundan kesinlikle profesyonel destek almak için Bulgurlu Arçelik Servisi merkezine canlı destek üzerinden başvuruda bulunulması gerekiyor. Profesyonel ekiplerimiz, en kısa süre içerisinde adrese tam teçhizatlı olarak gelerek, çamaşır makinesinde yıkma programına geçişi engelleyen arızanın tespitini ve onarımını gerçekleştirir. Arçelik markalı çamaşır makinelerinde bu sorunun oluşmasına neden olacak belirli arızalanmalar bulunuyor. Bu arızalanmalar;

 

-Elektrikli su giriş ventilellerinde bozulma: Ventil bobinlerinde kontrol yapılarak, arıza tespit edilirse parça değişimi gerçekleştirilir. Enerji olmamasına rağmen su alımı yapıyorsa ventiller arızalanmış olduğundan yine parça değişimi gerçekleştirilir.

-Su seviye anahtarında bozulma: Bu arızalanmada ise birden fazla neden olabileceğinden su seviye anahtarına ilişkili tüm parçalar tek tek kontrol edilir. Bu kapsamda ekiplersu seviye anahtarı, anahtara bağlı ince hortumun yerine takılı olup, olmadığını, anahtar kontaklarını kontrol ederek arıza tespit edilen parçada yerinde onarım veya parça değişimi gerçekleştirilir.

 

Şeklinde genelde iki ana nedenden kaynaklanmaktadır. Bu arızalanmalar ile sıklıkla karşılaşılıyor olması ve profesyonel eğitime sahip olması Kaynarca  Arçelik Servisi teknik ekiplerinin arızanın en kısa sürede giderilmesini sağlayarak, çamaşır makinesinin ilk günkü performansında kullanılabilir. Üstelik ekonomik ve kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde en düşük maliyetlerle çamaşır makinesinin daha uzun süre yüksek performansta kullanılabilmesi sağlanabilmektedir.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir