Genel 2 sene önce 0

Çamaşır Makinesi Yıkama Suyunu Isıtmıyor, Ne Yapılmalı?

Çamaşır makineleri günümüz modern yaşantısının vazgeçilemez teknolojilerindendir. Her evde kullanılan çamaşır makinelerinde ileri nesil teknolojileri sunan Arçelik’in en yeni modelleri sayesinde artık çamaşırlar çok daha etkili ve çok daha ekonomik bir şekilde yıkanıyor. Ancak mekanik sisteme sahip olan Arçelik çamaşır makinelerinde zaman içerisinde arızalanmaların oluşması da son derece doğaldır. Göztepe Arçelik Servisi ile Arçelik markalı çamaşır makinelerinde yaşanan tüm arızalanmalarda profesyonel çözümler sunuyor. Ancak çamaşır makinesinde karşılaşılan sorunlarda öncelikli olarak evde bireysel olarak uygulanabilecek çözümler bulunuyor ki böylelikle gereksiz servis maliyetlerinden kurtulabilmek mümkündür.

 

Arçelik markalı çamaşır makinelerinde yıkama suyunun ısınmaması en yaygın arızalanmaların başında geliyor. Arçelik markalı çamaşır makinelerinde pek çok sorunda doğrudan bireysel müdahaleler gerçekleştirilebilirken, eğer makinenin yıkama suyunu ısıtmaması durumunda doğrudan Küçükyalı Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunulması gerek. Aksi halde daha büyük ve hatta geri döndürülmesi imkansız olan sorunlarla karşı karşıya kalınabilir.

 

Küçükbakkalköy Arçelik Servisi merkezine yapılan başvurularda teknik servis ekipleri, bu soruna yol açabilecek arızalar ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olduğundan doğrudan bu parçalara yönelik bir kontrol çalışması gerçekleştirilir. Yıkama suyunun ısınmaması sorununa ısıtıcı (rezistans), termostat, ısıtıcı devresi röle kontakları ve program cihazı neden olabilir. Isıtıcı arızalanmalarına yönelik olarak makine arka kapağı açılarak rezistans uçları kontrol edilerek, arıza olması halinde yenisiyle değiştirilir. Eğer rezistansta herhangi bir sorun yok ise termostat devresi kontrol edilir ve arıza bulunuyorsa yenisiyle değiştirilir. Ancak sorun bu parçada da değilse röle kontrolü yapılarak, arıza tespit edilirse değiştirilir. En son olarak program cihazı arızalı olabileceğinden bu parçada da kontrol gerçekleştirilerek, parça değişikliği gerçekleştirilir.

 

Çamaşır makinesi üzerinde yıkama suyunun ısınmamasına yol açabilecek tüm ilişkili parçalar sırasıyla kontrol edilerek, arıza tespit edilen parçada orijinal yedek parça ile değişim gerçekleştirilir. Tüm parçalar için doğrudan profesyonel ekipman ve cihazlar ile kontrol ve test uygulamaları gerçekleştirilerek, sorunun hangi parçadan kaynaklandığı tespit edilerek, onarım veya gerekli durumlarda parça değişikliği en kısa süre içerisinde gerçekleştirilerek, çamaşır makinesinin en ekonomik şekilde yeniden ilk günkü performansında çalışması sağlanabilir.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir