Sosyal Medya 2 sene önce 0

Canlı Yayın İçin En İyi Platform

Canlı yayınlar, günümüzdeki temel para kazanma yollarından birisi haline gelmiş durumda. İnternetten oturduğu yerde para kazanmak isteyen kişiler, biraz da yetenek sahibi ise birazdan bahsedeceğimiz aracı platformlardan birisine kayıt olarak bu platformlarda popüler olma yolunda ilerliyor. Popüler bir kullanıcı olunca da doğal olarak iyi meblalar elde ediyor. Yayın yapabilmek için birçok farklı platform kurulmuş durumda. Yayıncılar da doğal olarak seçim yapmakta epey bir zorlanıyor. Biz de sizler için bu platformları pozitif, negatif yönleri ile araştırdık.

İlk platformumuz Facebook. Facebook, bildiğiniz üzere canlı yayın hayatına 2016 yılında yani bu yıl başladı. Dolayısıyla sistemin ciddi eksikleri var. Genel itibariyle canlı yayın üzerine kurulmamış olan Facebook’un bu konuda pek de iyi bir hizmet verdiği söylenemez. Ayrıca eğer para kazanmak, iyi yerlere gelmek gibi bir hedefiniz varsa bu hedefinizi Facebook ile gerçekleştirmek oldukça zor. Genellikle anlık yayın yapmak, bu iş ile sık sık uğraşmak istemeyen kişiler için Facebook tercih edilebilir. Çünkü başlatılmış yayınlar, ilgi listesine göre ilk sıralarda çıkarılıyor ve dolayısıyla da yayınınıza bir sürü kişi dahil oluyor.

Diğer platformumuz Youtube. Youtube, görüntü kalitesi açısından kesinlikle tartışmasız bir şekilde lider. Uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren ve sektöre gayet hakim olan Youtube, partnerlik sistemi sayesinde de yayıncılarına iyi miktarda paralar kazandırıyor. Ayrıca kanalınıza yüklediğiniz videolar kanalda durduğu için para kazanmanız da sürekli olarak devam ediyor. Kısacası bu işte profesyonelleşmek ve ilerlemek için Youtube’yi tercih edebilirsiniz.

Son platformumuz YouNow. Younow, geçtiğimiz yıl yavaş yavaş fenomen bir platform olmaya başlamıştı. Dolayısıyla yayıncılar da bu platformu merak ederek bu mecralarda yayın yapmaya başladı. Anlık olarak iyi kitlelere erişilebilen Younow’da bar sistemi sayesinde iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Platformlar ile ilgili araştırmalarımız bu şekilde. Biz, profesyonel bir iş ortaya koymak ve bu sektörde kalıcı olmak isteyenlere kesinlikle YouTube’yi öneririz.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir