Teknoloji Haberleri 3 sene önce 0

Cep Telefonu Yangını Önledi!

Avustralya’da bir profesör, yazlık evleri bölgesinde bulunan evini yanmaktan telefonu kurtardı, Nasıl mı ? Ayrıntılar için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Güney Avustralya yazlık bölgesinde çalılıklarda başlayan bir yangın kontrolden çıkarak hızla şehir bölgesine yayıldı. Bölgede yüzlerce yazlık ve çiftlik evi yangında kül oldu.  Sadece bir ev bu yangında kurtuldu o da Charles Darwin Üniversitesi’nde görevli olan Profesör Simon Maddocks‘tu. Evini binlerce kilometre uzakta olmasına rağmen yangından kurtarmayı başardı.

Bahçedeki çimlerin ve çiçeklerin kurumaması amacıyla bahçe sulama sistemini akıllı telefonuna bağlayan Profesör Maddocks, yangının evine ulaştığı bildirimini alınca bahçe sulama sistemini akıllı telefonundan son seviyesine kadar açtı. Bahçe sulama sistemi yangına karşı saatlerce direndi ancak eve ulaşmayı başaramadı. Profesörün evi bölgede yanmayan tek ev olarak tarihe geçti.
Böylelikle insanlar sürekli olumsuz yorum yaptığı teknolojinin gücünü görmüş oldu. Akıllı telefonların ve akıllı ev sistemlerinin ne kadar sağlam olduğunu anlamış olduk.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir