Oyun Dünyası 2 sene önce 0

Colorful Switch Oyun Piyasasını Sallıyor

Mobil oyun dünyası her geçen gün daha da gelişiyor. Kodlama imkanlarının kolaylaşması ve mobil marketlerde uygulama paylaşımının oldukça makul fiyatlarda olması nedeniyle birçok kişi, geliştirdiği uygulama ve oyunları bu marketlerde paylaşıyor.

Diğer oyunlarda da görüldüğü üzere mobil ortamda oldukça öne çıkan oyunlar, genelde küçük MB’lı ve uzun sürelilik hedeflenmeyen oyunlar oluyor. Örneğin 2014 yılında oldukça ciddi bir sayıda oyuncuya ulaşan AA oyunu, 2015 yılında hem mobil hem de bilgisayar ortamında yine aynı şekilde ciddi rakamları gören Agario oyunu bu mantık üzerine hazırlanan ve bağımlılık yapabilecek oyunlardan. Fortafy Games’de, bu oyunda tamamıyla bağımlılığı ve kullanıcı çekmeyi hedeflemiş gibi görünüyor.

Öncelikle Fortafy Games’i siz de araştırdıysanız, bu firmanın daha önce hiç oyunun olmadığını görebilirsiniz. Sektöre direkt, kaliteli bir oyunla girmek istemiş olsalar ki ilk oyunlarını Colorful Switch olarak paylaşmışlar. Bu oyun, hem kız hem de erkekler için oldukça eğlenceli, boş zamanların vazgeçilmezi olabilecek bir oyun. Öncelikle bu oyun, henüz App Store’da yer bulamamış. Dolayısıyla IOS kullanıcıları, şuan için bu oyunu oynayamayacaklar. Ancak büyük bir ilgi ile karşılaşan Fortafy Games, eminiz ki ilerleyen tarihlerde bu oyunu IOS versiyon için de uyarlayacaktır. Oyunun dosya boyutu ise sadece 21 MB. Dolayısıyla indirme işlemi yaparken uzun süre beklemeyeceksiniz ve kısa bir süre sonra oyunun tadını çıkarmaya başlayabileceksiniz.

Oyunun geliştiricileri, Birleşik Arap Emirlikleri’nde home ofis düzeyine bir şirkete sahip. Dubai’de bulunması nedeniyle, maddi açıdan herhangi bir kaynak sıkıntısı yaşamadıkları da açık bir şekilde anlaşılabiliyor. Oyunun oynama mantığı ise oldukça basit. Oyunun başlangıcında, küçük ve yuvarlak bir küreyi yönetiyorsunuz. Flappy bird’deki gibi ekrana tıklamalar yaparak kürenizin havada kalmasını sağlıyorsunuz. Her engel geçtiğinizde kürenizin rengi değişiyor. Bu yolda, farklı renkteki engeller ile karşılaşıyorsunuz. Örneğin siz şuan sarı renktesiniz. Bu renk ile sadece sarı engellerden geçebilirsiniz. Diğer renkteki engellerden geçmeye çalışırsanız, oyuna 0 puan ile yeniden başlamak zorunda kalırsınız. 17 Mart 2016’da piyasaya çıkan bu oyun, şimdiden 10 milyon indirme sayısına ulaşmış bile.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir