Oyun Dünyası 3 sene önce 1

Counter Strike Global Offensive Başlayacak Olanlar İçin

Merhaba değerli okurlar bu yazımda cs:go olarak da tabir edilen counter strike serisinin son ürünü olan global offensive hakkında yeni başlayan arkadaşlara bir rehber niteliğinde bilgiler vermeye çalışacağım.

Hepimiz duymuşuzdur eminim ki bu kelimeyi , gerek internet kafelerde gerek de evlerimizdeki bilgisayarlarda botlarla da olsa oynamışızdır bu oyunu . Şöyle bir giriş yapalım , counter strike 1.5 , counter strike 1.6 oynayanınız vardır elbet , tabi bağımlı olanlar da vardır. Bana kalırsa bağımlı olunmayacak oyunlar değildi ikisi de , hele arkadaşlarla toplanıp internet kafede “kantır” atma keyfi bir başka olurdu hep. Counter strike grafikler bakımından serideki en iyi oyun diyebiliriz grafikleri 1.6 ve diğer sürümlere göre gerçekten çağımıza uygun bir şekilde tasarlanmış olması oyuna büyük bir artı sağlıyor. Bazı haritaları counter strike 1.6 ‘nın haritalarının grafiklerinin daha iyileştirilmiş hali olmasına rağmen bazı haritalara da yabancı kalabilirsiniz. Oyuna yeni haritalar eklenmiş olması gerçekten sevindirici bir durum. Ama oyuna gelen yenilikler sadece haritalarla sınırlı değil , oyun adeta baştan tasarlamış. Mesela haritaya göre terörist takımının ve counter takımının oyuncuları ve kostümleri değişiyor.Bunun yanında seslerden silahlara kadar büyük bir değişim mevcut. Silahlar demişken silahlarda yenilik olarak skin dediğimiz dış görünüşler eklenmiş ama bu skinler oyuna ilk başladığınızda sizde bulunmuyor oyun sonlarında iyi oynarsanız silah skini veya kasa düşebiliyor. Kasaları açmak için anahtar satın alıyorsunuz. Mesela şu anki değeri ile 6,95 TL karşılığında bir anahtar sahibi olabiliyorsunuz. Anahtar aldığınızda ise bu anahtarı kullanıp kasayı açıyorsunuz şansınıza göre herhangi bir silah skini karşınıza çıkıyor. Bu skinlerin ticaretini de yapabilirsiniz. Mesela nadir çıkan skinlerin fiyatı yüksektir , bu skinleri pazar üzerinden satışa çıkarabilirsiniz.

Bu arada son olarak söyleyeceğim şeyler ise counter strike oyunun diğer sürümlerini uzun süre oynayanlar ve o sürümlere alışanlar global offensive ‘ ye geçince sudan çıkmış balık gibi kalıyorlar maalesef. Oyun silahların sekmesinden karakterin koşuşuna kadar değiştiği için alışmak zaman alabiliyor.

{yonetici}

“Counter Strike Global Offensive Başlayacak Olanlar İçin” üzerine 1 yorum

  1. Tevfik Aktunç dedi ki:

    Bakın abartısız söylüyorum ki dünyanın bu zamana kadar gelmiş geçmiş en iyi oyunu Counter Strike diyebilirim. İlk cs 1.5 çıktığında ne güzel oynuyorduk internet cafelerde, o zamanın tadını şu an hiçbir oyun ve ortam veremez diyebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir