Oyun Dünyası 3 sene önce 0

Counter Strike : Global Offensive İyi Oynamak

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda counbter strike serisinin son oyunu olarak piyasaya sürülen global offensive oyununda iyi oynamak adına neler yapabileceğimizi , neler yapmamamız gerektiğini elimizden geldiğince açık bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Her şeyden önce eğer bir oyunda gerçekten iyi oynamak istiyorsanız size gereken bazı şeyler vardır. En önemlileri ise zaman ve sabır. Öyle oyuna başladığımız anda iyi oynayamadığınızda kendinizin yeteneksiz veya beceriksiz olduğunu asla düşünmeyin.  İyi oynamak için çok oynamalısınız ve gerçekten ciddi bir şekilde vakit ayırmalısınız. Bunun yanında counter strike  gibi bir oyunda en fazla kullanacağımız  ekipmanlar olan mouse , klavye ve mausepad’inizin  iyi olması da size büyük avantaj sağlayacaktır. Ne fark eder hepsi aynı değil mi ? dediğinizi duyar gibiyim evet maalesef ki fark ediyor . Oyunu sıkıntısız bir şekilde oynatacak bir bilgisayara da sahibiz diyelim. Şimdi ekipmanlarımız tam ise oyuna geçelim . Peki geçtik oyuna ilk başlarda gireceğimiz basit eğlence modu olsun diyelim. Ben şahsen bu modu pek sevmesem de oynamak hoşuma gidiyor. Sevmememin nedeni ise fazla kişi olması . Neyse girdik oyuna başladık ısınma için ayrılan süreyi kimse fazla önemsemese de bu süre bizim için önemlidir. Bu süre boyunca karşı takımı izleyip onların kullanacakları stratejiyi anlamaya çalışmalıyız. Asıl oyun başladıktan sonra ise ilk raund’da sadece tabanca alabiliriz. Hangi tabanca daha iyi diye bir soru bana göre saçma bir sorudur. Her tabancanın farklı özellikleri vardır. Size tavsiyem hepsini teker teker kullanıp size uygun olanını seçmenizdir. Sizin için en hayırlısı da budur zaten . Neyse ilk raund tabancayla oynadık düşmanın nerelerden atağa geçtiğine de dikkat ettik. Bİr şekilde adam vurduğunuzu veya asist aldığınızı da varsayalım geldi ikinci raund. Size tavsiyem hafif makinelilerden size uygun olan bir tanesini ve bir tane de sis bombası alıp atağa geçmenizdir. Sis bombasını düşmanın gelebileceği yerlerden birini seçip atın , tabi atarken siz bakmayın. Daha sonra ise hafif makineli ile kör olan düşmanın işini bitirin .

Bu verdiğim örnek gerçekten basit bir tekniktir ama iş görür. Bunun gibi teknikleri zaten oynadıkça kendiniz de fark edeceksiniz  ve bu şekilde zamanla daha iyi oynama yolunda adımlar atacaksınız.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir