Sosyal Medya 3 sene önce 7

Facebook Açığı Pes Dedirtti!

Bilindiği üzere sosyal medya kullanıcıları gizliliğe çok önem veren bir kitle, fakat Facebook’ta ortaya çıkarılan bir açık, gizli fotoğraflarımızın 3. kişiler tarafından görülmesine sebep oluyor. Detaylar için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Sosyal medyada önem verilen şeylerden biri gizlilik, fakat Facebook‘ta ortaya çıkarılan bir açık pes dedirtti, meğer 3.kişiler gizli fotoğraflarımızı görebiliyormuş!

Photos of” açığı ile Facebook‘ta arama yaparak gizli fotoğraflarımıza ulaşılabiliyor.  facebook-gizlillik

Facebook arama bölümüne “Photos of Kişinin İsmi” yazarak gizli fotoğrafları var ise ulaşabiliyorsunuz.

Bu açığı engellemek için ise bir çözüm elbette ki var.

Facebook Ayarlar>Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları>İnsanların eklediği etiketleri ve etiketleme önerilerini nasıl yönetebilirim?> Bir gönderide etiketlendiğinde, hedef kitlede olmayan kimleri hedef kitleye eklemek istersin? Bölümüne giripSadece Ben”  seçeneğini seçerek engel olabiliyoruz.

Fakat Facebook bu konuyla alakalı ne önlem aldı, ne de açıklama yaptı. Bir an önce önlem alınmalı ve kullanıcılardan özür dilenmeli.

{yonetici}

“Facebook Açığı Pes Dedirtti!” üzerine 7 yorum

 1. Tevfik Aktunç dedi ki:

  Sadece ben seçeneği zaten vardı bende ama ilginç bir açıkmış, denemek geldi içimden.

  1. Alican Kösedağ dedi ki:

   Deneme sonucunuzu bekliyoruz 🙂

 2. Tevfik Aktunç dedi ki:

  Ayrıca denedim şimdi de olmuyor, kendi hesabıma giremiyorum. Babamın hesabından deneyeyim dedim, bu açık çalışmıyor. Sanırım kapatmışlar 🙂

  1. Alican Kösedağ dedi ki:

   Evet aradan aylar geçmese de büyük bir site olduğu için açık kapatılmış.

 3. Tevfik Aktunç dedi ki:

  Keşke bir kaç profile bakıp öyle kapatsalardı. Neyse artık haberleri buradan takip ederim, bir açık haberi gördüğümde anında deneyebilirim. (kötüye kullanmadan)

  1. Alican Kösedağ dedi ki:

   Açık çıktığında bir kaç kez denedim ben. Çok fazla kişinin gizli fotoğrafı yok tabi ki bunu bulmak zor oluyor. Daha sonrasında haberini yaptık duyulsun açık kapatılsın ya da insanlar önlemini alsın diye.

 4. Seyit Şahin dedi ki:

  Facebook’ta böyle bir açık bulunması gerçekten şaşırtıcı.Açığı kim buldu acaba? Aldığı paranın haddi hesabı yoktur şimdi 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir