Sosyal Medya 3 sene önce 0

Facebook, Günlük 1 Milyar Ziyaretçiyi Gördü!

Milyarlarca üyesi bulunan Facebook’un popülerliğini bilmeyen yoktur.  Şimdilerde ise yeni bir rekora imza atan popüler arkadaşlık sitesi Facebook, günlük aktif kullanıcı sayısında 1 milyar kullanıcıya ulaştı. Detaylar haberimizin devamında.

Sosyal medyanın öncüsü olan Facebook, daha önceden çeyrek verilerini açıklamıştı. İkinci çeyrekte de 4.04 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurmuştu. Aynı dönemde kullanıcıları sayıları da 1.49 milyar olarak açıklanmıştı.

facebook-kullanici-sayisi

Kullanıcı sayısı gittikçe artan Facebook’un şu an Dünya üzerinde 1.55 milyar üyesi bulunmakta. Bununla birlikte günlük aktif kullanıcı sayısını da açıklayan Eylül 2015 verilerine göre Facebook 1.55 milyar kişinin 1 milyardan fazlası günlük aktif olarak Facebook kullanıyor. Geçen sene eylül ayının verilerine bakıldığında bu sene %17’lik bir artış olduğunu görüyoruz. 1.01 milyar insanın 894 milyonu Facebook’a mobil olarak giriyor.

1.55 milyar toplam üyelerinden 1.39 milyarını Facebook’u mobil kullanıcı olarak duyuran Facebook, bu konuda da geçen yıla oranla %23 büyüme sağlamış. Diğer servislere göre çok büyük oranlara sahip olan Facebook gün geçtikçe büyümeye yayılmaya ve kullanılmaya devam ediyor.

Günümüzde de sosyal medyanın etkileyiciliği göz önüne geldiğinde bu büyümenin her yıl daha da artacağını düşünüyoruz.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir