Genel 2 sene önce 0

Facebook ile Taksi Çağırın!

Günlük yaşantımızı etkileyen değişiklikler her gün meydana geliyor. Taksi alışkanlığımızı modernleştiren Uber şimdi de Facebook Messenger üzerinden taksi çağırmamızı mümkün kılan anlaşmayı imzaladı.

Facebook ve Uber arasında yapılan anlaşmaya göre artık Messenger üzerindeki adrese tek bir tıklama ile belirtilen adrese Uber aracalığıyla taksi çağırma şansınız olacak. Uber buna benzer bir anlaşmayı da WeChat ile yapmıştı fakat çeşitli anlaşmazlıklar sonucu bu proje hemen sonlanmıştı.

Ayrıca Uber, bu uygulamayı kullanarak taksi çağıran her kullanıcısına 20 dolar değerinde Uber kredisi hediye ediyor. Bu hizmet şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri‘nde bir kaç eyalette kullanılabiliyor. Ancak içeriden sızdırılan bilgilere göre yılbaşına kadar tüm Amerika’da kullanılabilecek.

Facebook’un “Messenger sadece bir mesajlaşma uygulaması değil” açıklamalarından sonra çeşitli özellikler gelmişti, Messenger günlük yaklaşık 700 milyon aktif kullanıcıya sahip, eğer bu uygulama başarılı olursa kullanım alanı muhtemel olarak artacaktır.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir