Sosyal Medya 2 sene önce 0

Facebook’ta Beğen Tuşu Değişti

Facebook’un uzun süredir test halinde olarak denediği  Facebook Reactions emolojileri sonunda tüm kullanıcılar için aktif edildi. Bundan sonra kullanıcılar “beğenme” işareti dışında farklı işaretlerde kullanabilecekler. Detaylar haberimizde.

Facebook uzun zamandır gönderi beğenmelerinde sadece beğenme işaretini kullanıyordu. Bu durum bir çok kullanıcı tarafından artık eleştirme ve kızgınlığa kadar dönüşmüştü. Facebook yöneticileride kullanıcılarının bu fikirlerini hayata geçirmek için girişimlere başladı ve bir süredir test aşamasında olan Reactions özelliği tüm kullanıcılar için aktif hale getirildi.

Geçtiğimiz Ekim ayından beri test edildiği anlaşılan Reactions özelliği ile, alıştığımız sıradanlaşan beğenme seçeneği dışında bir çok emoji ile gönderilere tepki verebileceğiz. Bundan sonra bir gönderiyi beğenmenin yanı sıra, sevgi,gülme,kızgınlık, şaşırma, üzülme gibi emojiler ile gönderilere olumlu-olumsuz tepkiler gösterebileceğiz.

reactions

İrlanda ve İspanya‘da test aşamasında kullanıcılar ile buluşturulan Reactions özelliği tüm kullanıcılar için aktif hale getirildi. Facebook‘tan yapılan bir açıklamaya göre de emojilerin çizimleri konusunda sosyologlardan yardım alınmış.

Yeni tepki seçenekleriyle beraber “beğen” seçeneğinin uygun olmadığı kullanımlarda sonlanmış olacak. Örneğin vefat etmiş bir yakınıyla fotoğraf paylaşan kullanıcının gönderilerinin beğenilmesi gibi. Artık bu şekilde olan gönderilen için üzgün, kızgın, şaşkın emojiler kullanılabilecek.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir