Oyun Dünyası 3 sene önce 4

FIFA 16’nin Türkçe’si Geliyor!

EA Sport sonunda müjdeli haberi Gamescom etkinliğinde verdi.  FIFA 2016’nın Türkçe’si gelecek ve oyunun içerisinde Süper lig takımları olacak. Detaylı bilgi almak için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

fifa-16

Bir önceki sene Electronic Arts, EA SPORTS FIFA 15 Türkiye’deki taraftarlara büyük bir sürpriz yapmış ve FIFA 15‘e Türkiye Süper Lig‘teki tüm takımları eklemiş, ülkemizin gururu dünyaca yıldız futbolcu Arda Turan‘ı da yerel oyun kapağında Messi‘nin yanına koymuştu.

Bu yıl ise EA SPORTS daha büyük bir sürpriz yaparak Türkiye’deki kullanıcıların daha keyifli oyun oynaması için Süper lig takımlarının orijinal logolarını, formalarını,kadrolarının yer aldığı tüm metinler tamamen Türkçe olacak ve FIFA 16 PC, Xbox One ve PlayStation 4 sürümleri Türkçe dili destekleyecek.

Arda TuranFIFA 16’nın kapak yıldızı olacak ve ön kapakta Lionel Messi’nin hemen yanında yer alacak.

TFF Başkanı FIFA 16 için Ne Söyledi?

TFF Başkanı Yıldırım Demirören: “Vizyonumuzun bir ürünü olarak Süper Ligimizin geçtiğimiz sezondan bu yana FIFA oyununda yer alması Türk Futbolunun uluslararası tanıtımına önemli bir katkıda bulunuyor. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak FIFA16 oyununun bu sene Türkçe olmasını da önemli buluyorum. Türkiye gibi bir futbol ülkesinde futbolseverlerin oyunu kendi dilinde oynayabilmesi gerekliydi. Önümüzdeki yıllarda oyundaki Türkçe uygulamaların daha da gelişeceğine inanıyorum.” dedi.

{yonetici}

“FIFA 16’nin Türkçe’si Geliyor!” üzerine 4 yorum

 1. Tevfik Aktunç dedi ki:

  Fifa serilerini çok severim, hatta çok fazla severim. Fakat bilgisayarımın özellikleri kayboldukça yeni serileri kaldırmaz oldu. Güzel de bir anlatım olmuş, tekno faresine girmesem haberim olmayacaktı bu haberden.

  1. Alican Kösedağ dedi ki:

   Her zaman haberlerimizi okumak için bekliyoruz. Teşekkür ederiz 🙂

   1. Tevfik Aktunç dedi ki:

    Benim bir huyum vardır, özgün haberleri okumayı daha çok severim. Birazda doğal olma taraftarıyımdır, bir konuyu yorumlarken de resmi dil kullanmamaya özen gösteririm. Açıkçası benim hoşuma gitti siteniz, başarılarınızın devamını dilerim. Allah utandırmasın.

    1. Alican Kösedağ dedi ki:

     Çok teşekkür ederiz. Umarım Allah utandırmaz. Bu yolda ilerliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir