Oyun Dünyası 2 sene önce 0

FIFA 2017 İçin Minimum Sistem Gereksinimleri

EA Sports tarafından geliştirilen ve futbol oyun piyasasının iki devinden birisi olan FIFA 17 için çok az bir süre kaldı. Eylül ayında resmen satışa çıkması planlanan oyunun PC sürümü için minimum ve önerilen sistem gereksinimleri bugün itibariyle yayınlandı. İşte FIFA 17’nin sistem gereksinimleri.

Daha öncelerde Froatbite motorunu Battlefield serisinde oldukça fazla görmüştük. Ancak bu motoru FIFA serisinde kullanmaya karar veren EA Sports, ilk kez FIFA 17’de bir deneme yapacak. Yapılan bu değişmelerin ve yeni oyun motorunun iki çıkar yolu var gibi görünüyor. İlk ihtimal Froatbite motoru FIFA ile büyük bir uyum yakalayacak ve oyun kısa sürede efsane hale gelmesi. İkinci ihtimal ise Froatbite motoru ile birlikte FIFA 17’de büyük sorunlar oluşacak ve kullanıcılar düşük seviye bir oyun deneyimi yaşarken EA Sports’un bu hataları düzeltmesi beklenecek. Bu ihtimalleri hangisinin gerçekleşeceğini görmek için ne yazık ki 27 Eylül tarihine yani oyun resmen yayınlanana kadar beklememiz gerekiyor.

Origin Acces kullanıcıları yeni çıkacak olan FIFA 17’ye 5 gün erken yani 22 Eylül tarihinde kavuşabilecek. Bununla birlikte oyundan zevk alarak oynamak isteyen kullanıcıların mükemmel bir bilgisayara ihtiyacı yok. Sistem düzeyi orta seviyede olan herhangi bir bilgisayar oyunu istenilen verimde çalıştırmaya yetiyor. Ancak yine sistem gereksinimleri ve oynanabilirlik uyumunu görmek için oyunu beklememiz gerekiyor. Peki, FIFA 17’nin sistem gereksinimleri neler?

Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

Oyunu oynayabilmek için 64 bit Windows 7, 8.1 ve 10 sürümlerinden herhangi birini kullanıyor olmanız şart. İşlemci için konuşacak olursak oyunu çalıştırmak için Intel Coda i3-2100 3.1 GHz işlemci ya da AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz işlemci kullanmanız yeterli olacaktır. Ancak oyundan istenilen verimi almak için Intel i5-3550K 3.40GHz veya AMD FX 8150 3.6GHz işlemcilerinden birini ya da daha iyisini tercih etmeniz gerekiyor. FIFA 17’yi sorunsuz şekilde oynamak için bilgisayarınızda en az 50 GB boş alan ve 8 GB RAM olması gerekiyor. Oyunu düzgün şekilde çalıştırmak için NVIDIA GTX 660 ve AMD Radeon R9 270 ekran kartlarından birisini veya daha iyi bir ekran kartını kullanıyor olmanız gerekiyor. Ancak oyunu çalıştırmak için NVIDIA GTX 460 ya da AMD Radeon R7 260 kullanmanız yetiyor. Bununla birlikte iyi ya da kötü her halükarda bilgisayarınızda DirectX 11.0 olması gerekiyor.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir