Ürün İnceleme 3 sene önce 2

Galaxy Note 5 İncelemesi

Galaxy Note 5 özellikleri görülmeye başlandı. Galaxy Note 5 özelliklerini öğrenmek için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

5.7 ekran ile devam edilen Galaxy Note 5 ‘ de ince kenarları ekran büyümesi ile büyük dikkat çekiyor. Tüm telefon kısımları metal malzeme ile yapılmış.  Kamera özelliklerinde F değerini 1.9‘a yükselten Samsung, kamerasına profesyonel modu koyulmuş ve her türlü değerde (karanlık dahil) fotoğraf çekilebiliyor.

Bu telefonun en eğlenceli özelliği ise telefon kilidi kapalı durumdayken tabiri caizse kara tahta olarak kullanılabilmesi. Daha fazla açmak gerekirse kalemi bulunduğu yerden çıkarıyoruz ve kalem ile ekran üzerinde çizime ya da yazı yazmaya başlıyoruz. Olur da sıkıldınız ya da aniden bir not almanız gerekliyse bu özelliği de kullanabilirsiniz.

Menüleri yenilenen Galaxy Note 5‘de tüm programlara çok hızlı bir şekilde ulaşılabiliyor. Ayrıca S Pen kısmı da tak-çıkar özellikli olarak yapılmış.

Merak edilen en büyük özelliklerden biri şarjı ne kadar gidiyor? Ne kadar sürede doluyor? İşte merak edilen soruların cevapları.

90 dakikada full şarj etme özelliği olan Galaxy Note 5‘de kablosuz şarj cihazı da mevcut. Perfonmans iyileştirilmesi yapılan telefonda işletim sistemi adına Oktakor ismi verilmiş. Oktakor 32 bitten 64 bite çıkarıldı. 4 GB Ram‘e çıkarılan telefonda bu özelliğin çoğu laptoplarda bile olmadığını hatırlatarak devam edelim. Hız olarak iki uygulamayı da aynı anda çalıştırıp hızlı bir şekilde geçiş yapılabiliyor.

YouTube ile anlaşma yapan Samsung bu telefonda direk canlı yayın özelliğini destekliyor ve telefondan tek tuşla direk canlı yayın yapılabiliyor.  Görüntü kalitesi olarak Full HD yayın yapıyor. Bununla beraber çekilen her canlı yayın YouTube’de kalıcı olarak kayıt ediliyor ve daha sonra isterseniz bu yayına ulaşabiliyorsunuz.

Fiyat olarak 2700-2900 TL arasında fiyat belirlenen Samsung Galaxy Note 5 özellikleri için bu fiyatın gayet normal olduğunu da belirtmekte fayda var. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere teknoloji kemirgenleri.

{yonetici}

“Galaxy Note 5 İncelemesi” üzerine 2 yorum

  1. Seyit Şahin dedi ki:

    Telefon gayet güzel fakat çoğu kişi s6 ile note5 arasında kalıyor arasındaki fiyat farkınıda tam bilmiyorum ama fark olduğuna göre telefondan telefona illaki değişiklik vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir