Android 2 sene önce 0

Galaxy Note 5’e Marshmallow Güncellemesi

Samsung, Android işletim sisteminin tam verimle kullanıldığı telefonları üreten isimlerden birisi. Bu yüzden android denildiği zaman akla ilk olarak Samsung geliyor. Samsung, ürettiği telefonlara android sürümü ile güncellemeleri de oldukça geç gönderiyor. Haklı olarak birçok samsung kullanıcısı da bu durumdan epey şikayetçi. Uzun süredir Galaxy Note 5’e uğraması beklenilen Marshmallow güncellemesi, sonunda cihaza ulaştı. Note 5 kullanan kişiler, cihazlarındaki sistem güncellemeleri bölümüne girerek ortalama yarım saatlik bir süre içerisinde cihazlarının android versiyonunu güncelleyebilirler. Tabii ki de güncellemek için birkaç neden lazım. Buyurun, telefonunuzu Marshmallow’layınca neler olacak ?

Öncelikle android sürümleri değiştirildiğinde, genellikle performans düzeltmeleri ve bug gidermeleri oluyor. Dolayısıyla cihazınız eskisinden çok daha iyi bir hal alıyor. Sadece bu sebep de, cihazınızın android sürümünü yükseltmek için yeterli. Ancak güncellemeler bu kadarıyla sınırlı değil. Cihazın çeşitli bölümlerindeki tasarımlar da değişikliğe uğruyor ve daha şık bir görünüm elde ediliyor. Güncelleme ile birlikte, cihazın üst bölümünden aşağıya doğru kaydırılınca açılan menünün tasarımında önemli değişikliklere gidilmiş. Bu değişiklikler ile birlikte, bu menünün artık çok daha şekil olduğu söylenilebilir. Menü üzerindeki birkaç farklı fonksiyonun da iconları değiştirilmiş durumda. Her ne kadar bu değişiklikler, boyutsal değişiklikler olsa da menüyü açtığınız zaman ilk gözünüze çarpan değişikliklerden oluyor. Güncelleme ile ilgili diğer detaylar da şöyle ;

TouchWiz uygulaması güncellenmiş. Bu sayede bu uygulamayı daha yüksek bir verim ile kullanabilirsiniz. Yeni eklenen bir özellik de QuickConnect özelliği. Daha öncesinde hiçbir Samsung cihazında bu tür bir özellik yoktu ve android sürümünün yükseltilmesi ile birlikte aktif edildi. Bu uygulama sayesinde daha öncesinden bağlandığınız android cihazları görebilir, dilerseniz bu cihazlara daha kısa süre içerisinde daha hızlı bir şekilde yeniden bağlanabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer nokta da, bu kapsamlı android sürüm güncellemesinde kullanılacak olan güncelleme dosyasının boyutu idi. Bu konuda her ne kadar farklı görüşler ortaya atılsa da en iyi cevabı tabi ki de Note 5 kullanıcıları verdi. Bu güncellemeyi kurabilmek için 1.38 GB’lık güncelleme dosyasını indirmelisiniz.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir