wordpress themes momizat Tutorial wordpress templates
Teknoloji Haberleri 3 sene önce 0

Geçmişten Günümüze Teknoloji

Teknolojinin gün geçtikçe ilerlemesiyle, kültür ve sosyal hayat gelişse de bir çok geleneği geride bıraktık. Geçmişi film şeridi gibi gözden geçirdiğimizde sohbet ve doyasıya iletişim vardı.Şimdi ise teknoloji araçlarından ve 20 yy. icat edilen televizyon; insanları bağımlı kılar hale geldi. Yararlarını ve çağın gelişmesini gördüğümüz halde; bir o kadar insanlar arasında ki iletişimi yok ediyor. Her şeyin bir zamanı olduğu gibi, bize sunulan teknolojik özelliği de denge de tutmalıyız.Teknolojinin yararları çok fazla olsa da insanlar bu şansı iyi değerlendiremiyor.Kişisel gelişim ve kültürün diğer adı olan teknolojiden iyi faydalanmamız gerekirken; sosyal hayatımızı ilerletmeyi Facebook, twitter, instagram, v.b. hesaplara girerek egomuzu tatmin etmeyi,”kim, nerede, ne yapıyor” meraklarımızla baş edemeyerek aslında kendimizi geliştirmeyi ve beynimizi güzel bilgilerle doldurmayı göz ardı ediyoruz.
Teknolojinin diğer bir yararı ise bir kaç yıla oranla 40 yaş üstü insanlar bu çağa ayak uyduruyor.Bilgisayar kullanmayı bilmez ve telefonun özellikleriyle ilgilenmezken,şimdi ise çağı yakalamakla birlikte,sms gönderiyor,sosyal ağlardan fotoğraf paylaşabiliyor ve e-posta gönderebiliyorlar.Geçmişte “acaba ilerde telefondan film izleyebilecek miyiz ?”diye düşünürken gün geçtikçe nasıl ilerlediğimizi görebiliyoruz.İnsanlara olabildiğince yardımcı,üretebilmek ve araştırmak için bilgi yığını olan teknoloji; en önemli ulaşım sorununu bile çözerek eskiden atlarla yada yürüyerek gittiğimiz yolları kısa sürede gitmek istediğimiz yerlere ulaşabilmemizi sağladı.

Bu Fırsatı iyi değerlendirmeliyiz. Teknoloji bize gönderilen çağın armağanıdır ama hayat gibi; iyi kullanmakta,kötü kullanmakta bizim elimizdedir…

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir