Teknoloji Haberleri 2 sene önce 0

Google ile Motorola Yollarını Ayıracak Mı?

Bilindiği üzere Google ve Motorola firması, Nexus telefon projesini hayata geçirmek üzere birleşmişti. Bu birleşmenin üzerine de, gerçekten harika olarak nitelendirilebilecek bir telefonu ortaya çıkardılar. Birçok kişi tarafından oldukça beğenilen bu cihaz, kimileri için de oldukça büyük. Motorola cephesinden gelen bir açıklama ile birlikte, bir daha ki Nexus modelinin Samsung ile Google tarafından üretilebileceği iddiaları ortaya çıkmaya başladı.

Öncelikle biliyorsunuz ki, iki firma da birlikte gayet olumlu bir şekilde çalışma gerçekleştirdi. Ancak daha sonrasında Motorola CEO’su tarafından yapılan bir açıklama, Google tarafından olumsuz karşılanmış olsa gerek ki bir dahaki Nexus modeli için Samsung ile görüşmelere başlanmış bile. Nexus, gerçekten oldukça büyük bir ekrana sahip. Zaman zaman kullanıcılar bu durumdan şikayet ediyorlar. “Oyunları büyük ekrandan oynamak isteseydik, tablet alırdık” diye haklı olarak isyan eden vatandaşlara Motorola’dan destek gecikmedi. Bir kanal programında konuşan Motorola CEO’su, kendilerinin de bu tür büyük ekranlı bir cihaz üretmeye yanaşmadıklarını, ancak Google cephesinden gelen zorlamalar nedeniyle bu cihazı büyük bir ekran ile piyasaya sunduklarını açıkladı. Her ne kadar telefonun piyasaya çıkmasının ardından uzunca bir zaman geçse de, bu cümleler ile birlikte iki firmanın arası epey bir açılmış gibi görünüyor.

Motorola’dan bu tür bir açıklamayı beklemeyen Google cephesi de, Nexus cihazlarının antlaşması için devam niteliğinde olan sözleşme kağıdını yırtıp attı. Ancak bu tür basit bir olay için de Nexus modellerinin sonunu getirmeyi göze alamayan Google, cihazın yeni versiyonları için Samsung ile görüşmelere başladı. Birçok Google sever, bu habere oldukça sevindi. Üzülen kişiler de yok değil. Bildiğiniz gibi Samsung, bu güne kadar her zaman oldukça iyi ve kaliteli ürünleri piyasaya sundu. Hiçbir zaman ürettiği telefonlar ile ilgili bir şikayet almadı. Ayrıca ellerindeki imkanlar sayesinde, oldukça üst teknoloji ile donatılmış cihazları da rahatlıkla üretebiliyorlar. Bu yüzden olası bir Google – Samsung anlaşması, en çok Nexus modelinin yeni sürümünü bekleyen kişilerin işine yarayacak gibi görünüyor. İki firma arasındaki sözleşme kesin bir noktaya geldiği zaman, yeni modelin detayları ile ilgili haberimizle yeniden buralarda olacağız.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir