İnternet 3 sene önce 0

Google’ın Yeni Özelliği Nedir?

Google bilgilendirme yapmadan “insanlar bunu da sordu” özelliği aktif etti. Artık insanlar yaptıkları aramalara yakın yapılan aramaları görebilecekler.

Her geçen gün güncellenen ve yenilenen sistemin başlangıcını yapan Google, sessiz sedasız bir özelliğini aktif ederek hizmete sundu. Google‘da yaptığımız aramalara yakın yapılan aramaları bize gösterecek olan Google, bu yeni özelliğini yurt dışında bir çok ülkede aktif etmiş durumda.

Örnek olarak; Instagram kazançları diye bir arama yapıldığında normal sonuçlar ile birlikte Instagram‘ın ya da sahibi olan Facebook’un bir sonraki dönem kazançlarını gösteren sonuçlarda çıkıyor.

google-search

Google bu özelliği aktif ederken henüz bir açıklama yapmadı. Google bu yeni özelliği ile kullanıcılarının arama motorunda daha çok vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla yapmış olabilir.

1 ya da 2 hafta içinde Google‘ın aktif ettiği bu özelliğin ülkemizde de aktif olmasını bekliyoruz.  Google‘ı en çok kullanan ülkeler arasında kuşkusuz ilk 5’te olan ülkemizde bu tür yenilikler neden daha sonra aktifleştiriliyor anlamış değiliz.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir