Teknoloji Haberleri 3 sene önce 0

Google’ın Yeni Sahibi Alphabet

Son dönemin en bomba haberlerinden birini şu an yazıyoruz. Artık Google’ında bir sahibi var. Ayrıntılar için haberimizin devamını okuyabilirsiniz.

Google’ın CEO‘su ve  Sergey Brin ile birlikte kurucusu olan Larry Page, Alphabet ismini verdikleri yeni şirketin kuruluşunu duyurdu. Artık Google ve diğer kollar Alphabet‘in alt şirketleri olarak faaliyet gösterecek.

Durumu daha anlaşılabilir bir şekilde anlatmak gerekirse ; Google artık Alphabet‘in bünyesi altında Alphabet‘e bağlı olarak çalışacak ve Google‘ın diğer kolları mesela Google Glass gibi bölümlerde artık Alphabet bünyesinde çalışacak. Bu işi bir holding gibi görmek gerekirse Google artık bir holdinge bağlı birim olacak.

Alphabet‘in resmi internet sitesi olan abc.xyz sitesinde yapılan açıklamaya göre büyüyen Google‘ın çalışmalarını doğru olarak yönetebilmek adına böyle bir şeye başvurduklarını söylediler.

Alphabet‘in en büyük şirketi olan Google‘ın CEO koltuğuna ise Android bölümü başkanı  Sundar Puchai oturacak. Alphabet’in bu duyurusundan sonra Google‘ın hisselerinde %5 ‘ e varan yükselmeler olduğunu da söyleyelim.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir