Ürün İnceleme 3 sene önce 0

HTC ONE M9’u İnceledik!

Merhaba teknofaresi takipçileri. Bugün sizlere HTC ONE M9 telefonu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu telefonu alma düşüncesinde olanlar için faydalı bir yazı olacağı düşüncesindeyiz.

Tasarımsal Açıdan: HTC M9, M8 serisiyle neredeyse aynı dizayna sahip diyebiliriz. Karizmatik bir ekran ve tasarıma sahip olan M9, bir önceki M8 serisine göre boy olarak birkaç milim kısaltılmış diyebiliriz. En geniş noktası ile 9,6 mm’lik bir inceliğe sahip olan HTC One M9, bu genişliğine rağmen hafif bir ağırlığa sahip.

Donanımsal Açıdan: Bir önceki serisi olan M8’in 2 gb’lık ram kapasitesiyle yeterince hızlı olduğunu hesaba katarsak M9’un 3 gb’lık ram ve piyasada şu anda yer alan en güçlü işlemcilerden olan snapdragon 810 işlemciye sahip olması fazlasıyla yeterli olacaktır. M9 da kullanılan full HD ekran sayesinde işlemciyi daha çok yoran ağır oyunlarda bile performans en yüksek seviyede olmaktadır.

Ekran Çözünürlüğü ve Kalitesi: Ekran konusunda bir önceki M8 modeline göre çok değişen bir şey olmadığını söyleyebiliriz. Her ne kadar yapılan ince testlerde M9 un bir miktar daha iyi bir ekrana sahip olduğunu söylesek de kullanıcı gözünden bunun fark edilmesi pek de mümkün değildir. 20,7 megapiksellik kamerasıyla müthiş bir fotoğraf deneyimi sunan M9, 5 inçlik bir ekrana sahip.

Şarj süresi ve Batarya Dayanıklılığı: HTC One M9 bulunduğu üst seviye segmentine rağmen şarj dayanıklılığı konusunda geride kalmış görünüyor. Özellikle internet kullanım süresi açışından 7-8 saatlik bir süre kadar dayanabildiğini söyleyebiliriz. Ortalama Günlük kullanım neticesinde de şarjın yaklaşık 1 gün dayanabildiğini söylemek mümkün.

TeknoFaresinin Yorumu Nedir?

Metal kasası nedeniyle biraz ısınma problemi olan M9, aldığı son güncelleme ile ısınma problemini gidermiş diyebiliriz. Özellikle tasarımsal açıdan ve işlemci kalitesi/hızı bakımından çok beğendiğimiz HTC ONE M9 ‘u, şarj süresi bakımından yetersiz görmekteyiz. Yine teknoloji kategorisinde satış yapan online alışveriş sitelerinde yer alan fiyatların 2500 TL ile 2700 TL arasında gezindiğini de görmekteyiz. Her ne kadar HTC ONE M9 ‘un hakkını versekte bu fiyatların çok yüksek olduğunu söylemeliyiz. Fiyatların biraz daha düşmesini beklemeniz konusunda tavsiyede bulunacak olsak da yakın zamanda ithal teknoloji ürünlerine gelecek olan zam oranlarını da düşünerek bundan vazgeçiyoruz.

Bir sonraki incelemelerde görüşmek üzere teknofaresi kaçar, hoşçakalın.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir