Sosyal Medya 2 sene önce 2

İnstagram İçin İki Aşamalı Güvenlik

Instagram baştan aşağıya yenilenmeye devam ediyor. Günümüzde sosyal mecralarda güvenlik önlemleri arttırılırken Instagram’da buna kayıtsız kalmadı ve iki aşamalı güvenliğini getirdi. Detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz günlerde çoklu oturum açma özelliğini getiren Instagram bu hafta da güvenlik için bir güncelleme yayınladı. Bundan sonra kullanıcılar hesaplarına giriş yapmak için iki farklı güvenlik duvarını geçecekler.

PhoneArena’nın haberine göre yakında tüm kullanıcılar için aktif olacak bu güvenlik özelliği, yaklaşık 1 yıldan beri test aşamasındaymış. Bu süre zarfında da testerlar bu özelliğin bir ekran görüntüsünü alabilmişler.

Bu güvenlik özelliği şu şekilde işliyor. Kullanıcı adı ve parola girildikten sonra Instagram tarafından telefonlarımıza SMS ile güvenlik kodu gönderiliyor. Bu güvenlik kodunu girdikten sonra hesabımıza giriş yapabiliyoruz.

instagram-ikili-fuvenlik-asamasi
Bu güvenlik özelliğinden sonra hesabınızı ele geçirmek isteyen kişinin sadece telefon numaranıza değil, direkt olarak telefonunuza sahip olması gerekiyor. Instagram’ın yeni güvenlik özelliği kullanıcılara derin bir nefes aldırdı.

{yonetici}

“İnstagram İçin İki Aşamalı Güvenlik” üzerine 2 yorum

 1. Cahit dedi ki:

  Geç bile kaldılar daha önce gelmeliydi bu güvenliğin tumblr bile SMS ile güvenlik kodu gönderiyor.

  1. Alican Kösedağ dedi ki:

   Merhaba,

   evet hesaplar çalındıktan sonra pek bir anlamı kalmıyor maalesef. Yeni yapılan sistemlerde güvenlik her zaman ön planda olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir