Teknoloji Haberleri 2 sene önce 0

iOS Jailbreak 9.3

Son günlerde Apple kullanıcılarının dilinden düşmeyen iOS 9.3 Jailbreak nedir?
iOS 9.3 Jailbreak Türkçe olarak ne anlama geliyor ilk sorumuz bu. iOS 9.3 Jailbreak ın Türkçe karşılığı firar, zincirleri kırmadır. Bu tanımdan yola çıkarsak bize bir özgürlük sunduğu çıkarımında bulunabiliriz ki yanılmayız da bu durumda .

İkinci sorumuz ise iOS Jailbreak ın ne işe yaradığı .Jailbreak sağladığı sistem erişimiyle ios işletim sistemi üzerinde ekleme ve düzenleme yapmamıza yardımcı olmaktadır. Operatör isim değişikliğinden duvar kağıdına , temalardan bluetooth özelliğine kadar birçok uygulamayı aktif bir şekilde kullanmamızı sağlar. Ayrıca mağazalardaki uygulamalardan da ücretsiz bir şekilde faydalanma imkanı sağlamaktadır.

Üçüncü sorumuz ise iOS 9.3 Jailbreak ın eksileri nelerdir?
Bu kadar iyi özelliğinin yanında dezavantajlarının olması da kaçınılmaz bir durum ki iOS 9.3 Jailbreak ile güvenlik konusunda daha açık bir hale geldiğimiz için olası virüs saldırılarıyla karşılaşabiliriz. Ayrıca arka palanda çalışan uygulama sayısının artmasıyla pil ömrü süresinin kısalması da mümkün olmaktadır .
Bunun yasal olup olmadığı da dördüncü soru olarak sorulmaktadır. Verilen hukuksal mücadeleler neticesinde yasal hal iOS 9.3 Jailbreak yasal bir hal almıştır.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir