İOS 2 sene önce 0

İPhone’da Error 53 Hatasına Dikkat Edin

Garanti süresi sonra erdiğinde İPhone garanti servis ücretleri çok yüksek olduğundan kullanıcılar cihazları başka servislere götürüyor ve asıl problem bundan sonra başlıyor.

İPhone cihazlara sahip olan kullanıcıların çoğu garanti süresi biten cihazlarını yüksek servis ücretleri nedeniyle İPhone yetkili servisi olmayan farklı tamircilerde işlerini hallettirmeye çalışıyor. Ancak cihazlarda bundan sonra daha büyük sorunlar ortaya çıkmaya başlıyor. Daha ucuz servis ücreti almalarına karşılık cihazlarınız daha büyük sorunlarla karşılaşabiliyor.

Parmak izi okuyucusu değişiyorsa dikkat edin.

Touch ID sensörü değişiyorsa muhtemelen bu süreçten sonra cihazlarınızda Error 53 hatası oluşacak ve cihaz kullanılamaz hale gelecek. Bu saatten sonra iTunes ile geri yüklemek dahi kar etmiyor.

Bu konu hakkında açıklamaya yayınlayan Apple, yüksek güvenlik özelliklerinden dolayı yabancı kimselerin bilgilere erişememesi için böyle bir önlem alındığını söyledi. Hiç bir kullanıcı daha küçük arızalar sebebiyle büyük sorunlar ile karşılaşmak istemeyecektir. Bu sadece Apple için geçerli değil, tüm kullanılan teknoloji cihazlarıyla alakalı bir durum. Sevgili okuyucularımız, eğer cihazlarınızla alakalı bir sorun ile karşılaşırsanız bu sorunları cihazınızın kendi yetkili servisi ile servis ücretleri yüksek olsa dahi gidermeye çalışın. Aksi takdirde bizi daha büyük sorunlar bekleyebilir.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir