Teknoloji Haberleri 2 sene önce 0

İzmo Bilişim Yurtdışına Açılıyor

Birçok kişi tarafından son yıllarda tanınmaya başlayan ve teknoloji sektörü konusunda ülkemizin bayrağını taşıyan İzmo Bilişim, son aylarda ürettiği Online Kafa Topu ile birlikte yeniden belirli bir şöhreti eline almış durumda. Özellikle Fobito ve Webtekno projeleri ile tanınan İzmo Bilişim, tamamıyla yerli kodlama grubu ile ürettiği mobil oyun Online Kafa Topu ile, Android ve IOS marketlerde iyi bir istatistiğe ulaşmış durumda. Ortalama olarak Türkiye’de 10 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Kafa Topu, yapılan güncellemeler ile birlikte de çok daha iyi bir yerlere gelmeyi hedefliyor.

Kafa topu oyunu, birçok kişi tarafından özellikle çocukken oynanabilecek en zevkli oyunlarından birisi. Misafir çocuğu geldiği zaman veya evde bir arkadaşınızı ağırladığınız zaman direkt olarak bu oyun açılırdı eskiden. Tabi ki de artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte Kafa Topu değil, Assasin’s Creed gibi daha ciddi ve daha kaliteli oyunlar açılmaya başlandı. Ancak şu bir kesin ki, internet üzerinden oynanılan ve küçük boyutlara sahip olan oyunlar piyasada her zaman istedikleri yerlere gelebilmişlerdir. İzmo Bilişim de, neredeyse unutulmaya yüz tutmuş bu oyunu mobil platform için oldukça geliştirerek tekrardan oyun severlerin karşısına Fobito markası altında sundu. Bilgisayardaki versiyonunun yanı sıra online oynama özelliği de ekleyen İzmo Bilişim, kısa bir süre içerisinde hem Google Play’de hem de App Store’de liderliğe oynamaya başladı. Bu kadar büyük bir ilgi ile karşılaşan İzmo Bilişim, artık yurt dışına da açılmaları gerektiğinin farkında.

Henüz tüm ülkelerde tam anlamıyla bir hizmet verecek kadar yeterli bütçesi olmayan İzmo Bilişim, internet sektöründen elde ettikleri gelirler ile yeni oyun sunucuları alıp bu sunucuları çeşitli Avrupa ülkelerine göndermeyi hedefliyor. İlk iş olarak da yeni bir sunucu yapılandırıp Hollanda’ya gönderdiler. Tabi ki de Hollanda’nın seçilmesinin sebebi, bu ülkenin bu tür oyunlara karşı daha ilgili olmasıydı. Sunucunun hizmete geçirildiği ilk günlerden itibaren de Hollanda’daki oyun sıralamasında ilk 3’te Kafa Topu yer aldı. Oyuna çok ciddi bir ilgi ile yaklaşan Hollandalılar, bu günlerde bu oyunu cep telefonlarından eksik etmiyor.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir