Mobil 2 sene önce 0

Kablosuz Şarj Teknolojisi Geliyor Mu

Telefon şarjı, günlük hayatımızda bize en çok lazım olan varlıklar arasında yer almakta. Genellikle telefonumuzu sık sık kullandığımız zaman şarjı da doğal olarak çok daha erken bitiyor. Erken biten şarj da her zaman telefon kullanıcısını çileden çıkarıyor. Şarj aletleri ile ilgili devrim niteliğinde olan ilk adım “Powerbank” adı verilen ürünlerle resmi olarak atılmış oldu. Belirli bir süre şarj olunca içerisinde şarj depolayan bu akıllı aletler, telefona bağlandığı zaman da içerisindeki enerjiyi mobil cihaza aktarıyor. Bu sayede telefonunuzu prize şarja bağlama imkanınız olmadığında powerbank cihazını telefonunuza bağlayarak gününüzü rahat bir şekilde kurtarıyorsunuz.

Powerbank’lerin de popülerliğini yavaş yavaş yitirmesi ile birlikte “Wireless” teknolojisi üzerinde yapılan çalışmaların derecesi de arttı. Wireless kelimesi, İngilizce kökenli bir kelime olup “Kablosuz” anlamına gelmektedir. Örneğin günlük hayatımızda da artık sık sık karşılaştığımız kablosuz mouseler, bu tür wireless cihazlara en güzel örnekler arasında verilebilir.

İtalyan bir bilim adamı, kablosuz mouselerdeki sistemin çalışma mantığını yaklaşık 2 senedir inceleyerek bu konu ile ilgili detaylı bilgi edinmiş. Edindiği bilgileri kendisine yeterli gören ve artık uygulama aşamasına geçmek isteyen İtalyan, kısa bir süre sonra projesine start verecek. İlk etapta gerekli sistemleri oluşturma ve malzeme tedariği konusunu halletmek isteyen bilim adamı, daha sonra da elindeki parçaları birleştirerek yıllardır hayalini kurduğu ürünün oluşumuna imza atmak istiyor.

Daha önce de bu amaç için çeşitli çalışmalar düzenleyen bilim adamları olmuştu. Ancak bu tecrübeli insanlar, telefonun bataryasındaki enerjiyi alamadıkları için istedikleri sonucu alamadılar ve projeleri yarım kaldı. Bataryadaki enerjiyi çekme ile de ilgili bir fikir sahibi olan İtalyan bilim adamı, “Proje için bana gereken tek şey sadece zaman” ifadelerini kullandı.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir