Teknoloji Haberleri 3 sene önce 0

Lenovo Phab Plus Duyuruldu

Lenovo bugün dev ekranlı telefonu olan Phab Plus’u duyurdu. 6.8 İNÇ’lik dev ekranıyla Phab yeterli düzeyde bir telefona benziyor. Sürekli olarak ekran boyutlarının telefonlarda arttığını biliyoruz ancak Lenovo bu işi biraz daha ileriye götürmek istemiş sanırım.  Ekran boyutundan dolayı bir çok kullanıcıdan olumsuz eleştiri alabilir. Ancak buna rağmen 6.8 inç’lik bir telefon yapmaları şaşırtıcı olmuş. Teknik detayları ve özelliklerine hep birlikte bakalım.

Lenovo Phab Plus Teknik Detayları:

  • Snapdragon 615 İşlemcisini kullanmış. Bu 64 bit’lik bir işlemci.
  • 2 GB RAM kullanıyor. 400 Dolar telefon için yeterli bir miktarda RAM diyebiliriz. Ancak günümüzde Ram boyutu 4 GB’ta ulaştı.
  • Full HD (1920X1080) Ekran kullanıyor. Ekran değerlerini beğendiğimizi söylemek mümkün. Yoksa 6.8 İNÇ’lik ekrana 720P gibi komik bir rakam ile karşımıza çıksalardı ekran vasat halde olabilirdi. Ürün PPI değeri ise 324.
  • Arttırılabilir 32 GB alan sunuyor. Arttırılabilir olması gerçekten güzel bir özellik.
  • 5 Megapixsel ön 13 Megapixsel arka kamera sunmakta.
  • 3500 MaH batarya sunuyor. 6.8 İNÇ’lik telefon için böyle bir batarya gerekirdi. Ancak 7.6 mm inceliğe 4000 MaH batarya sığdırsalardı gerçekten çok daha iyi olabilirdi.

Genel olarak iyi bir sonuç çıkartan telefonun tek beğenmediğimiz özelliği 6.8 İNÇ’lik ekranı oldu. O kadar büyük bir ekran yerine bu telefonu 5.5 İNÇ’lik bir ekran yapsalardı daha fazla kullanıcı kitlesine hitap ederlerdi. Neremize sığdıracağımızdan emin değiliz. 🙂 Hangi hedef kitleyi ilgilendiriyor bilmiyoruz ama umarım başarılı satış gerçekleştirirler.

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın. 🙂

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir