Ürün İnceleme 3 sene önce 0

Micro:bit

Raspberry Pi ‘ nin öncülük ettiği ilerleme, daha sonra diğer firmalarında dikkatini çekmeye başladı ve çalışmalara zaman geçmeden başladılar. Bildiğiniz üzere artık Dünya üzerinde gördüğünüz her cihaz ya da eşya akıllı hale getirilmeye başlandı. Oturduğumuz evlerin içindeki eşyalar, telefonlar, televizyonlar, radyolar ya da aklınıza gelebilecek tüm şeyler.

Bu gelişmelerden sonra BBC‘de bu projeye katkı sunmak istedi ve ürününü çıkardı.Çıkardığı ürününe Micro:bit ismini verdi. BBC‘nin çıkardığı bu ürün 1981 yılında çıkarılan bilgisayarların gelişmiş bir hali olarak karşımıza çıkıyor.

Micro-Bit
Tabi ki BBC bu ürününü duyurmak ve yaymak açısından da bir şeyler düşünmüş olacak ki 11-12 yaşlarında 6.Sınıf’ta okuyan ve 7 yıldır İngiltere’de yaşayan öğrencilere bu ürünü ücretsiz olarak dağıtacak. İlk etapta 1 milyon öğrenciye dağıtılması bekleniyor.

Micro:bit Özellikleri

Micro:bit kartı üzerinde bulunan 25 adet LED , 2 adet programlanabilir buton, dahili hareket sensörü ve açı ölçer gibi özellikleri bulunmakta. Bakalım ücretsiz dağıtımdan sonra satışlar ne yönde olacak.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir