Teknoloji Haberleri 3 sene önce 2

Microsoft, Apple’ı Geride Bıraktı!

Microsoft’un yeni ve son olarak açıkladığı Windows 10 adlı işletim sistemi Apple’ı solladı. İşte son durumlar.

 

windows-10-1438211191

Windows 10 Dünya’da olduğu kadar ülkemizde de yüksek indirme sayısı elde etti. Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10 ile 24 saat içinde 14 Milyon indirme sayısına ulaşarak bir rekora imza attı.

Microsoft, içerik dağıtım ağı (CDN) için 40 Tbps bant genişliği almıştı. Bu yatırımın karşılığı mislisiyle aldı. Windows 10 an itibariyle 90 milyondan fazla bilgisayarda yüklü durumda. Yoğun ilgi gören Windows 10 işletim sistemi, Microsoft çalışanlarını çok sevindirdi.

Microsoft, Apple’ı Geride Bıraktı!

Microsoft’un satın aldığı bant genişliği bile neredeyse Apple‘ın aldığı bant genişliğinin 3 katı.  Apple OS X için sadece 15 Tbps bant genişliği almıştı.

Analistlere göre 2-3 sene içinde Microsoft Windows 10 1 milyar indirmeyi geçecek. Kullanıcılar bu başarıdan dolayı Microsoft‘dan yenilikler beklemekte.

{yonetici}

“Microsoft, Apple’ı Geride Bıraktı!” üzerine 2 yorum

  1. Ekrem dedi ki:

    Bundan sonraki süreçte de herşeyin windows 10 üzerinden yürüyeceğini düşünürsek microsoft un bu ilgiyi karşılıksız bırakmaması gerekir.

    1. aleejhoan dedi ki:

      Tabi ki son işletim sistemi olarak açıkladılar fakat sürpriz yapılır mı ya da bu sözlerinde dururlar mı onu bekleyip göreceğiz, fakat biz bu mesajları yazarken bile binlerce kişi Windows 10’u indirmeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir