Bilgisayar 3 sene önce 0

Microsoft Windows 10’dan Nasıl Geri Dönülür?

Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 10 güncellemesi dün yayınlanmıştı. Windows 10’u beğenenlerde oldu beğenmeyenlerde oldu. Peki beğenmeyenler ne yapacak? Windows 10’dan geri dönüş bilgileri haberimizin devamında.

windows-10

Microsoft merakla beklenen yeni ve son olarak açıkladığı Windows 10 adlı işletim sistemini dün Türkiye saati ile sabah 07.00’da dağıtmaya başladı. Windows 10 gerek görsel gerekse perfonmans iyileştirmeleri ile büyük beğeni topladı.  Bazı kullanıcılar rezerve işlemini geç yaptıkları için henüz Windows 10‘a geçiş yapamadılar fakat herkes 60 saat içerisinde Windows 10‘u yükleyebilecek.


Windows 10 Dağıtılmaya Başlandı

Windows 10 Nasıl Yüklenir?

Microsoft Windows 10‘u bazı kullanıcılar çok sevdi bazıları ise hiç beğenmedi. Eski bilgisayar ayarları Windows 10‘la uyuşmadığı için perfonmans düşüklüğü aşırı ısınma ve donmalar meydana geldiği için bu durumdan kullanıcılar  hoşnut değiller fakat Windows 10’da sıfırlama yaparak bilgisayarı fabrika ayarlarına geri döndürebilir ve sağlam perfonmans alınabilir.

Yine de ben eski işletim sistemimi istiyorum diyenler için geriye dönüş bilgilerini verelim fakat unutmayın sadece 1 ay içinde geri dönebilirsiniz.

Microsoft Windows 10’dan Nasıl Geri Dönülür?

1. Adım :  Başlat menüsüne tıklayın ve karşınıza çıkan “ayarlar” seçeneğine tıklayın.

2. Adım :  Ayarlar bölümünden “Güncelleştirme ve güvenlik” seçeneğine tıklayın.
2015-07-30-00_45_58-ayarlar

3. Adım :  “Güncelleştirme ve güvenlik” kısmında sağ tarafta bulunan “Kurtarma” seçeneğine tıklayın.

2015-07-30-00_46_40-arama

4. Adım :  Bu bölümde Windows 8.1‘e geri dön kısmının altındaki “Başlarken” seçeneğine tıklayın.

5. Adım :  Eğer önceki Windows güncellemesi olan Windows.old klasörünü silmediyseniz geri dönüşünüz başlayacak. Ancak sildiyseniz format atmadan ne yazık ki geri dönüş işlemini yapamayacaksınız.

6. Adım : “Başlarken” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza“Neden Eski Sürüme Geri Dönüyorsunuz?” anketi gelecek, anketi doldurarak “ileri” seçeneğine tklayın.

2015-07-30-00_48_12-greenshot

7. ve son adım : Son adımda Windows 10 geri dönme işleminizi istediğiniz gibi sıfırlama ayarlarını seçerek geri dönüşü başlatabilirsiniz.

2015-07-30-00_48_21-arama

Eğer 1 aydan sonra eski sürüme geri dönüş yapmak isterseniz bilgisayarınıza format atmanız gerekecek. Geri dönmek isteyen kullanıcılara teknofaresi.com olarak bir tavsiyede bulunmamız gerekirse sitemizde bulunan eski ayarları sıfırlama yazımızı okuyarak bilgisayarınızı eski ayarlarından kurtarmak için sıfırladıktan sonra Microsoft Windows 10′un perfonmansını kontrol edin. Aynı sorunu bu şekilde bir çok kullanıcı aşmış durumda.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir