Tanıtım&Sponsor 2 sene önce 0

Mobil Kullanımında Artış!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte mobil kullanım da ileri düzeye çıktı. Bir dönemin meşhur tabletleri ve laptopları günümüzde hala yaygın olarak kullanılsa da istatistiklere bakıldığında artık bilgisayarların yerini tam anlamıyla cep telefonların aldığını görüyoruz. Özellikle internete girenler artık bilgisayarlardan girmek yerine cep telefonlarından interneti kullanmayı daha cazip kılıyor. Bunun en önemli nedeni aslında internet paketi tarifeleri. IOS veya android işletim sistemli akıllı telefonlar neredeyse herkesin cebinde yer alıyor. Mobil internet paketleri ise bir çok gsm operatöründe oldukça uygun fiyatlara satılıyor. Aylık ödemeleri de oldukça düşük. Buna karşılık evlerde internet kullanmak isteyenler ADSL veya Fiber internet için yüksek ödemeler yapmak zorunda. Bu da mobil kullanıma yönelimi arttırmış durumda.

Peki mobil kullanımda avantaj nedir? Aslına bakılırsa mobil cihaz kullanımının artmasındaki en büyük nedenler arasında maddi sorunları yazsakta, insanların tercihleri de yine mobil cihaz kullanımı. Yani bir çok insan günün büyük bir çoğunluğunu dışarıda geçiriyor. Beraberinde ise cep telefonları günümüzün bağımlılığı haline gelmişken internete girmemek kaçınılmaz. Özellikle sosyal medya kullanıcıları ve mobil haber takipçileri için vazgeçilmez bir teknoloji diyebiliriz. Hastalık kıvamına gelen mobil cihaz kullanımının sonu nereye kadar gidecek bilinmez fakat dünya akıllı cihazlar üzerine dönmeye başladı diyebiliriz.

Gelecekte bizi cep telefonlarından ne tür teknolojiler bekliyor açıkçası merak etmemek elde değil. Çünkü her geçen gün akıllı cep telefonları için yeni uygulamalar yapılıyor. Bunlardan bazıları ise ön plana çıkıyor. Hangileri mi? Örneğin whatsapp. Bir telefonu Whatsappsız düşünemiyorsunuz değil mi? SMS sistemini tamamen çökerten bu anlık mesajlaşma uygulaması adeta telefonlarda devrim yarattı. Müzik tutkunları da unutulmadı tabi. Müzik dinlemek isteyenler özellikle IOS kullanıcıları tubidy uygulamasını da fazlaca kullanıyor. Asla bu şekilde isim vererek bu işin sonunu getiremeyiz fakat cep telefonlarında ne kadar ilerleme kaydedildiğini görmek mümkün. Zira akıllı telefonlardaki uygulamaların sonu nereye gidecek merak ediliyor. Her yeni gün yazılım firmaları yeni uygulamalar türeterek kullanıcıların nabzını yoklamaya devam ediyor.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir