Tanıtım&Sponsor 2 sene önce 0

Paykasa Avantajları

Paykasa  kart olarak adlandırılırsa da aslında bir kart değildir. Sanal ortamda kullanılan 16 haneli pin kodundan oluşan ancak paykasa kart diye adlandırılan bir ödeme sistemi biçimidir. Rakamlardan oluşması nedeniyle  ve kredi kartına benzetilmesi açısından paykasa kart olarak adlandırılır. Bundan dolayı bir kart olduğu düşünülmektedir; ancak paykasa sadece rakamlardan oluşan bir ödemedir. Paykasayı  almak istediğiniz anda paykasa satışı yapan siteler üzerinden belirlenen limitleri seçerek ve o limiti satış sitesinin hesabını aktardığınız andan itibaren size gönderilen 16 haneli pin kodundan oluşan ve mail adresinize gelen bir mesaj şeklinde rakamlardır; onun dışında elinizde bir kart olarak bir belge gibi ya da kredi kartı gibi bir somut araç olarak yer almaz.

Özellikle İnternet ortamında kullanılan ve sadece içindeki limit boyutunda ödeme yapılabilen sistemsel bir ödeme şekli olarak oluşturulmuştur; daha çok internet üzerinden alışveriş siteleri, oyun siteleri ve bahis siteleri gibi online sitelerde geçerli olan bu ödeme sistemi ancak paykasa satın al ödeme kabul eden siteler de yapılabilmektedir. Dünyada hızla yayılan paykasa ödeme artık kredi kartı ile yaşanan birtakım sorunların yüksek oranda artması nedeniyle tercih edilirliği gün geçtikçe artmaktadır. Bu sayede yüzde yüz güvenli bir alışveriş veya ödeme imkanı oluşabilmektedir. Üstelik kullandıktan sonra iptal olan bu rakamlar size hiçbir sorumluluk yüklemez;  bunun yanı sıra paykasa satın aldığınız andan itibaren hiçbir şekilde kişisel bilgileriniz, banka bilgileriniz gibi birtakım özel bilgileriniz sizden istenmez veya bu ödeme sistemi içerisinde yüklenmez. Alışveriş yaptığınız sitenin hesabına da hiçbir bilginiz geçmez; sadece rakamlarla alışverişinizi yapar ve işlemi bitirirsiniz. Bu kadar basit bir uygulamadır.

Sadece dikkat etmeniz gereken paykasa al satış sitelerinde sizden istenen bilgiler eğer kimlik bilgileriniz doğrultusunda olursa kesinlikle bu konuda istekte bulunan sitelere itibar göstermeyin. Paykasayı her seferinde  yenileme imkanı bulabilirsiniz. Sitemiz üzerinden paykasa siparişi verebilir ve belirlediğiniz limiti gönderdikten sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz; sadece yapmanız gereken müşteri hizmetlerini aramak ya da canlı destek bölümünden bağlanmak ve bilgi almaktır.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir