Teknoloji Haberleri 2 sene önce 0

Pizzacı Robot DRU

Teknoloji yerinde durmuyor ki her gün yepyeni, teknoloji harikası ürünler çıkmasın… Pratik ve kullanışlı teknolojik ürünlerin icat edildiği bu günlerde, sadece Türkiye’de değil tüm Dünya’da oldukça büyük bir satış oranını yakalayan ve Dünya’nın en büyük pizzacısı diyebileceğimiz Dominos da yepyeni bir ürün ile teknoloji tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

30 dakikada pizzanız kapınızda, kampanyası ile tanınan Dominos, bundan sonra DRU ile tanınacak gibi görünüyor. Kısa mesafeli teslimatlar için özel olarak üretilen bu robot sayesinde, pizzalar hem kısa süre içerisinde teslim edilecek hem de Dominos personelleri uzun yol kat etmek zorunda kalmayacak. Dolayısıyla Dominos, bu ürün ile tam verimli bir çalışmayı hedef almış gibi görünüyor. Google, Yahoo, Ebay gibi dünyaca ünlü şirketlerin de bu yönde adımlar attıklarını duymuştuk. Ancak hiçbir şirket, daha öncesinde bu konu ile ilgili somut bir kaynak göstermedi. Bu yönüyle Dominos, bu şirketlere cevap niteliğinde Robot DRU’yu tanıttı. Bu ürün ile pizzalar sürücü olmadan verilen adrese kısa sürede uzaktan kumanda ile teslim ediliyor.

Her üründe olduğu gibi bu ürünün önünde de büyük bir test aşaması olacak. Daha önce bu tür bir teslim cihazı ile karşılaşmayan müşterilerin tepkileri de merak edilen şeyler arasında. Testler Queenland bölgesinde gerçekleştirilecek ve eğer başarılı olunursa birçok farklı noktaya dağıtılmak amacıyla DRU üretimi yapılacak. Yurt dışında her ne kadar olumlu işler yapabilecek olsa da, ülkemizdeki nasıl karşılanacağı da oldukça büyük bir merak konusu. En geç 30 dakika sonra, kapısında motorlu bir teslim üyesini gören halkımız, bakalım bu sefer kapısında bir robot görünce ne tür bir tepki verecek ?

Ürünün, pizzaları verilen adrese teslim etme yeteneği de tabi ki GPS özelliği ile oluşturulmuş bir özellik. Robot DRU, GPS üzerinden belirtilen adrese hızlı ve emniyetli bir yolculuk yapıyor ve müşteriye pizzasını teslim ediyor. Robotun hasar görmemesi için de birçok farklı noktasına, oldukça hassas olan sensörlerden yerleştirilmiş. Bu sayede DRU, en ufak dahi bir hasar görmeyecek. Ülkemize epey uzak görünen bu ürünün ne zaman yaygın olarak kullanılacağını hep beraber bekliyoruz…

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir