Oyun Dünyası 2 sene önce 0

Pokemon Go Yasaklandı!

Şu aralar tüm oyun aleminin bir numaralı gözdesi olan Pokemon Go ilk yasağı ile gündeme geldi. Ülke genelinde yasaklanma ile gündeme gelen Pokemon Go hangi ülkede yasaklandı? Ayrıntılar haberimizde.

Mobil oyun tarihinin 5 günde en popüler oyunu olan Pokemon Go, bazı ülkeler tarafından Cami ve Tapınaklarda oynanmasından şikayetçi olarak bu alanlarda oyuna yasak getirmişlerdi. Bu defa olan Pokemon Go oyun tarihinin ilk genel ülke yasağı. Bakalım hangi ülke neden yasak getirdi ?

Pokemon Go İran’da Yasaklandı!

Oynanış özelliklerinden ötürü tamamiyle gerçek hayatı kapsayan ve bunun gereği de tek bir noktadan değil, yürüyerek oyunun akışını sürdürdüğümüz Pokemon Go, İran Hükümeti tarafından tüm ülke genelinde yasaklandı.

Gerekçe olarak oyunun güvenlik sorunlarına yol açtığını söyleyen İran Hükümeti, oyuncuların izinsiz bir şekilde özel mülklere girmesini ve bu durumunda tehlikeli sorunlar oluşturacağını söyleyerek yasağı getirdiklerini aktardılar.

Oyunun oynandığı ilk andan itibaren tüm ülkelerde biraz da olsa tepki gösterilen Pokemon Go’nun ilk olarak İran’da yasaklanması bizim için hiç şaşırtıcı olmadı.  Sıkı yönetim ilan edilen ülkemizde Pokemon Go’nun yasaklanması söz konusu olabilir.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir