Oyun Dünyası 2 sene önce 0

Pokemon Go’da Artık Hile Kullanılmayacak!

Pokemon Go’nun IOS platformundaki versiyonuna yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme de iki büyük değişiklik göze çarpıyor. Ayrıntılar haberimizde.

pokemon-go-compilation_205800
Son dönemlerin en çok oynanan ve en popüler olan oyunu Pokemon Go gündemde kalmaya devam ediyor. IOS platformundaki versiyonuna güncelleme gelen Pokemon Go’da çok önemli iki değişiklik meydana geldi.

Bu güncellemeyle beraber öncelikle ayak izi takip sistemi getirildi. Bu sisteme göre artık oyuncuların harita üzerinde yaptığı hareketler takip edilerek kayıt altına alınacak.

Fake GPS programlarıyla kullanıcıların hile yaptığı ve harita üzerinde istedikleri noktaya gitmelerini fark eden yapımcılar, bu kullanıcıları süresiz olarak banlayabiliyorlardı.

pokemon-go-nick_statt-screenshots-20
Artık oyuna tamamiyle dahil edilen ayak izi takip sistemi kullanıcıların tüm hareketlerini izleyeceğinden hilelere bir son vermek açısından etkili olacak gibi duruyor.

Bunun yanı sıra yeni güncelleme ile büyük değişikliklerden biride Pil tasarruf modunun artık olmayacağı. Birçok telefonda sorunlu olarak çalışan bu özellik kullanıldığında oyunda donma gibi sorunlara yol açıyordu. Bu güncellemeyi de iyileştirme olarak görüyor ve muhtemelen diğer büyük güncellemede tekrar aktif edileceğini düşünüyoruz. Yeni bir güncelleme gelene kadar telefonunuzun ekran parlaklığını kısmanızı ve yanınızda kesinlikle Powerbank taşımanızı teknofaresi.com ailesi olarak tavsiye ediyoruz.

pokemongo_gymopponent_small

Ayrıca favori olarak eklenen Pokemon’ların Profesöre hiç farkında bile olmadan uyarısız bir şekilde transfer olması kullanıcıların canını sıkan bir durumdu. Yeni güncelleme ile birlikte favorilere eklenen Pokemon’lar koruma altına alınıyor ve transfer edilmek istendiğinde bizlere uyarı mesajı veriyor.

{yonetici}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir